Konec snu. Olomoucké volejbalistky prohrály dramatickou odvetu čtvrtfinále CEV Cupu s rumunským celkem Stiinta Bacau a mezi nejlepší čtyři týmy soutěže se neprobojovaly. Byly přitom hodně blízko.

Z Rumunska si tým Olomouce přivezl prohru 2:3 na sety. V odvetě tedy potřeboval zvítězit – a nejlépe 3:0 nebo 3:1, aby se vyhnul Zlatému setu.

„Stál proti nám ale výborný tým. Očekávání, že bychom mohly vyhrát 3:0 nebo 3:1 bylo, myslím, velké sci-fi,“ přiznala Šárka Kubínová.

V zaplněné hale přesto dlouho panovala skvělá nálada. Domácí tým vedl 2:0 na sety a vysněný cíl se blížil.

Jenže na startu třetí sady přišel zlom.

„Soupeřky nás začaly tlačit na servisu a my jsme na něm polevily,“ popisovala nahrávačka Kubínová.

„Možná pod dojmem rychlého vedení jsme polevili a čekali na konec. Hosté hráli pořád stejně, tlačili nás servisem a postupně nás donutili k chybám,“ řekl trenér Jiří Teplý.

Rumunský celek dokázal srovnat na 2:2 a před domácím týmem stál v tu chvíli nesmírně těžký úkol – vyhrát tie-break a tím si vybojovat dodatečný Zlatý set.

Leoš Kalvoda
Úplně jiná Sigma, nelíbilo se Kalvodovi. Co by mělo být jinak?

Jeden míč od Zlatého setu

K prvnímu kroku chybělo málo, domácí celek měl dvě možnosti, jak pátou sadu ukončit ve svůj prospěch.

„V tie-breaku ale bylo bohužel na naší straně hodně nevynucených chyb,“ litovala Kubínová.

Tak se k mečbolům dostaly soupeřky a za stavu 17:16 v pátém setu zápas ukončily.

„Je to veliké zklamání,“ líčila Kubínová. „Mrzí to hodně, bůhví, co by se dělo ve Zlatém setu, tam už je to buď a nebo. Udělaly jsme ale některé chyby, které nás stály vítězství – je to nervozita a tak moc velké chtění, že se to stane.“

I přes bolestivou prohru si hráčky aktuálně nejlepšího českého celku vyslechly potlesk.

„Zápas byl krásný a o to nám šlo. Šance dostat se do semifinále CEV Cupu byla obrovská, měly jsme relativně hratelné soupeře. Uvidíme, třeba se nám to podaří příští rok,“ hodnotila Kubínová a začala vyhlížet zbytek letošní sezony.

„Teď máme před sebou ještě dvě mety – domácí soutěž a Středoevropskou ligu. Snad se nám to povede.“

VK UP Olomouc – Stiinta Bacau 2:3 (21, 20, -20, -20, -16)

Rozhodčí: Calleja (Malt.), Petrov (Rus.). Čas: 122 minut. Diváci: 1400.
Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Kossányiová, Napolitano Šenková, Dedíková, Sokolová.
Bacau: Kapeloviesová, Kolevová, Otaševićová, Rogojinaurová, Cazacuová, Falesová, libera Monovová, Ciucuová. Střídaly: Siposová, Gunčevová.