Vysokoškolačky si sice právo účasti v evropském poháru nevybojovaly, ale trenér Jiří Teplý se nechal slyšet, že se budou snažit do Evropy dodatečně dostat.

„Díky tomu, že evropské poháry dlouhodobě hrajeme, jsme dostali divokou kartu," upřesnil olomoucký kouč.

Tým Schwerinu představuje velmi kvalitního soupeře s řadou legionářek z Brazílie, Itálie nebo Nizozemí. „Nebude to jednoduché. Třikrát po sobě hráli Ligu mistryň," upozornil Teplý.

Ten si od evropských pohárů slibuje, že jeho hráčky naberou mezinárodní zkušenosti.

„Je to také oživení pro diváky. Doufám, že je pobavíme. Pro nás je důležité také srovnání s evropskou konkurencí," řekl Teplý.

Pokud Hanačky vypadnou 
z CEV Cupu, budou ještě zařazeni do Challenge Cupu. „A to nám zaručuje minimálně čtyři kvalitní zápasy," vyzdvihl Teplý.

Po neúspěšné sezoně avizoval, že v kádru dojde ke větším změnám. „Ještě je brzy. Počítám ale, že během týdne nebo čtrnácti dnů by se už dalo něco konkretizovat," odhadoval.

Na závody do Třeboně, s lodí

Volejbalistky ještě v těchto týdnech dokončují loňskou sezonu. „Je to takové přechodné období, v němž se zaměřujeme i na jiné sporty," poznamenal Teplý.

A letos se navíc vedení rozhodlo pro atraktivní změnu, když olomoucké a šternberské volejbalistky naskládalo do dračí lodě.

„Dvacátého června si uděláme společný výlet do Třeboně na závod dračích lodí," hlásí trenér Teplý.

Hráčky se na svůj start musejí dobře připravit.

„Už jsme si na tom jednou zajeli. Pro všechny to byla premiéra. Je to docela sranda. Nechceme přecházet na dračí lodě, ale je to jiné než příprava v tělocvičně," uvedl Teplý.

Párkrát jsme se praštili pádlem

Vodácká disciplína měla pozitivní odezvu.

„Holky to baví. Navíc jsme na odborníky udělali dobrý dojem a říkali nám, že bychom se mohli dobře umístit," přiznal Teplý.

Volejbalistky neměly v lodi problém ani se svými vysokými postavami.

„Poskládali jsme se tam docela dobře. Jen jsme se párkrát praštili pádlem. Zvládli jsme to ale poměrně rychle," dodal Teplý.