V úvodním semifinálovém souboji s Univerzitou Palackého Olomouc zvítězily Pražanky ve své hale 3:0 a k postupu jim v odvetě stačí uhrát jediný set.

Druhý zápas se uskuteční ve čtvrtek 31. ledna od 17 hodin v olomoucké hale.

Záápas se vyvíjel poměrně jednoznačně.

Pražanky šly ve všech sadách ihned do vedení a udržovaly si několikabodový náskok.

Až v polovině třetího dějství se univerzita dostala na chvíli bodově nad svého protivníka, ale byla to pouze epizoda.

Ve vyrovnané koncovce ještě připravila hosty při servisu Kojdové o možnost setbolu páska, na níž se míč zastavil a pak se vrátil na olomouckou stranu. Olymp pak svůj třetí mečbol využil a do odvety má tak více než nadějnou pozici.

„Byla na nás vidět velká nerozehranost. Příprava byla vzhledem ke známým smutným okolnostem roztříštěná, neodehráli jsme plánované přátelské utkání s Prostějovem ani ligový zápas s SG Brno. Chyběla nám herní praxe, čehož Olymp, který hrál velmi dobře, dokonale využil," konstatoval trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, podle kterého mohly jeho svěřenkyně přesto alespoň v první a třetí sadě s nepříznivým výsledkem něco udělat.

„Je škoda, že se nám to nepodařilo, měli bychom větší šance do odvety. Takto stačí soupeři, aby u nás uhrál jediný set. V podobné situaci jsme však byli také vloni, kdy jsme v semifinále poháru prohráli ve Frýdku-Místku také 0:3 a pak jsme doma zvládli zlatý set. Proč by se nám to nemohlo podařit i teď?" přemítá Teplý.

PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 3:0 (21, 17, 25)

Rozhodčí: Večeřa, Buchar. Diváků: 60.

Olymp: Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková, Mlejnková, libero: Dostálová. Střídala: Hodanová.

Olomouc: Tinklová, Košická, Rutarová, S. Janečková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Maléřová. Střídaly: Polášková, Rašková. (spo)