Olomoučanky nakonec prohrály 2:3.

„V prvních dvou setech jsme předvedli velmi dobrý výkon. Bohužel ve třetím setu jsme ubrali. Od poloviny třetího setu soupeř převzal iniciativu. Bylo to o hlavách," zhodnotil zápas olomoucký trenér Jiří Teplý.

Vysokoškolačky měly skvělý vstup do zápasu. Při servisu Tomašekové odskočily na 9:6 a náskok zvýšily na 16:11.

Favorit dokázal snížit na 18:17, ale při smečovaném servisu Tinklové Hanačky získaly vedení 22:17.

Rozhodnuto ale nebylo. Azerrail vyrovnal na 23:23. Domácí hráčky zásluhou Mátlové využily třetí setbol a získaly první set.

Také úvod druhé sady patřil olomouckým volejbalistkám, které se po dvou smečích Rutarové a přímém bodu z podání Tinklové dostaly do vedení 11:6.

Hosté sice skóre otočili na 13:14, ale Hanačky se opět dostaly do vedení.

V závěru setu vysokoškolačky zablokovaly útok ázerbajdžánského týmu a Tinklová znovu bodovala ze servisu. Druhou sadu vysokoškolačky vyhrály 25:22.

V úvodu třetího setu se Azerrail dostal do vedení 2:8. Při servisu Napolitano však domácí hráčky otočily na 9:8.

„Kdybychom uhráli další dva tři body, soupeř by psychicky nevydržel," avizoval Teplý.

Jenže se stal pravý opak. Olomouckým volejbalistkám došla šťáva a favorit začal přebírat kontrolu na zápasem. Baku získalo vedení 11:15 a vyhrálo třetí set 19:25.

V následujícím dějství už vysokoškolačky vůbec nevzdorovaly a prohrály 13:25. Azerrail tak po domácí výhře 3:0 postupoval. Také tie break ovládl favorit.

„Přestali jsme si věřit a pak už nebyla psychická síla se zápasem něco udělat. Za první dva sety ale musím hráčky pochválit. Věřím, že si holky z tohoto těžkého zápasu vezmou ponaučení," dodal Teplý.

SK UP Olomouc – Azerrail Baku 2:3 (25, 22, –19, –13, –10)

První zápas 0:3, postoupilo Baku.

Olomouc: Mátlová, Tomašeková, Rutarová, Napolitano, Tinklová, H. Kojdová, libero Dreksová. Střídaly: Murčinková, Rašková, P. Kojdová. Trenér: Jiří Teplý.