V prvním setu olomoucké volejbalistky již vedly 21:14 a zdálo se být rozhodnuto. V koncovce však vysokoškolačky začaly chybovat a Slavia snížila na 23:22. Domácí favorit však ještě první sadu uhrál.

Jenže hostující tým vycítil šanci a od počátku druhé sady vedl. Slavia si vypracovala až šestibodový náskok (18:12). Domácí sice snížily na 19:21, skóre však již neotočily.

Houpačka nadále pokračovala. Třetí dějství zpočátku připomínalo exhibici Hanaček, které vedly 18:5. Poté však přestaly hrát a soupeř snížil na 21:16. Na víc se ale Slavia nevzmohla.

Ve čtvrtém setu si několikabodový náskok až do stavu 16.13 udržovaly vysokoškolačky. Jenže Slavia otočila až na 18:20. „Nebyli jsme ale schopní dát jasný balon a soupeři víc odskočit,“ posteskl si hostující kouč Jiří Vojtek. Olomoucké volejbalistky totiž v koncovce otočily stav a vyhrály 25:21.

„Zápas se odehrával ve vlnách, když se střídala velmi dobrá hra s velmi špatnou. Nepodali jsme optimální výkon, ale jsem rád, že jsme po dvou porážkách vyhráli,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

SK UP Olomouc – Slavia Praha 3:1 (23, –21, 19, 21)

Rozhodčí: Dočkal, Došlík. Čas: 108 minut. Diváků: 250.

SK UP Olomouc: Měrková, Nachmilnerová, Gregorová, Dedíková, Chalcarzová, Langová, libero Maléřová. Střídala: Mátlová. Trenér: Jiří Teplý.

Slavia Praha: Němcová, Šourková, Jonášová, Hokešová, Kočiová, Ďurianová, libero Steinerová. Střídaly: Teplipská, Mezerová, Bízová, Hercogová. Trenér: Jiří Vojtek.