VK KP Brno – SK UP Olomouc 3:1 (23, 19, –12, 22)

Boj o průběžné vedení v extraligovém pořadí začaly lépe hostující Olomoučanky, které v úvodním setu dlouho vedly až o čtyři body, jenže nezvládly koncovku a sadu zbytečně ztratily poměrem 23:25.

To se podepsalo na jejich výkonu ve druhé části duelu, která opět patřila Brnu, jež tentokrát diktovalo tempo.

Své možnosti univerzita plně naznačila ve třetím dějství, v němž rychle vedla 10:1 a nakonec protivníka rozdrtila 25:12.

Čtvrtý set ale opakoval scénář toho prvního: Olomouci nestačilo v závěru ani vedení 21:19 a Brňanky se po výhře 25:22 a celkově 3:1 osamostatnily na čele tabulky.

„Byl to oboustranně velmi slušný volejbal,“ hodnotil hostující kouč Jiří Teplý.

„Brno využilo nabytého sebevědomí ze svého úspěšného tažení pohárovou Evropou. My jsme bohužel opakovaně nezvládli klíčové momenty zápasu. Chybělo nám víc odvahy a také větší množství těžkých zápasů během sezony, v tom měl soupeř navrch,“ mínil Teplý.

Zápasem v Brně začala pro olomoucké volejbalistky náročná série, která bude pokračovat v pondělí finálovým utkáním Českého poháru, v němž se univerzita postaví ve vlastní hale od 18 hodin Prostějovu.

Ve čtvrtek pak Hanačky čeká od 17 hodin znovu doma ligový duel s Frýdkem-Místkem a zápasovou šňůru završí Olomouc v sobotu 19. února dalším střetnutím extraligy v Praze se Střešovicemi.

Rozhodčí: L. Grabovský, Gall. Čas: 87 minut. Diváků: 600.

KP Brno: Straková, Rozkydálková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Širůčková, libero: Melichárková. Střídaly: Onderková, Vitoulová, Jiroušková, Staňková.

SK UP Olomouc: Mátlová, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová, libero: Maléřová. Střídaly: M. Janečková, S. Janečková.