Vysokoškolačky měly před odvetou čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Králova Pole Brno složitou pozici. V úvodním čtvrtfinálovém utkání totiž doma nad svým tradičním rivalem zvítězily jen těsně 3:2. Navíc v posledních extraligových kolech tým nepředváděl zrovna nejlepší výkony, když naposledy prohrál ve Šternberku 1:3.

O průběhu brněnského zápasu rozhodl první set, v němž sice vysokoškolačky vedly 21:16, ale nechaly soupeře srovnat na 22:22 a dokonce mu nabídly i jeden setbol. V dramatické koncovce však uspěly Olomoučanky, které vyhrály 28:26 a udaly tak tón celému zbytku pohárového duelu.

„Tento moment rozhodl. Volejbal je o koncovkách a mnohdy začíná až od dvacátého bodu. am se musí zabrat," měl jasno brněnský trenér Stanislav Václavík.

Také ve druhé sadě vyhrávala univerzita 21:16, tentokrát ovšem až tak velké drama nepřipustila a zvítězila rozdílem tří bodů. Třetí dějství bylo vyrovnané do stavu 12:12, pak ale znovu převzaly iniciativu hostující hráčky a díky vítězství 3:0 jsou opět mezi nejlepší čtveřicí pohárových týmů.

„Začali jsme nervózně, ale pak jsme soupeře zatlačili výborným servisem a i díky němu jsme uhráli první set. V jeho závěru jsme sice polevili, nakonec však slavíme vítězství, které by mohlo družstvu pomoci i psychicky do dalších důležitých zápasů," doufá olomoucký trenér Jiří Teplý.

„Dělaly nám problémy bloky soupeře. Zápas jsme nezvládli. Prohra mě hodně mrzí," přiznal Václavík.

Už tuto sobotu se olomoucké volejbalistky vrátí zpět do ligového kolotoče. V devátém kole nejvyšší domácí soutěže je čeká od 17 hodin utkání na palubovce předposlední Ostravy.

VK Královo Pole Brno – SK UP Olomouc 0:3 (-26, –22, –17)

Rozhodčí: Trumpeš, Kostka. Čas: 78 minut. Diváků: 150.

Brno: Onderková, Toufarová, Nálezková, Širůčková, Součková, Staňková, libero: Zoulová. Střídaly: Menšíková, Vyklická. Michalíková. Olomouc: Tinklová, Kojdová, Honková, Vanžurová, Košická, Nachmilnerová, libero: Maléřová. Střídala: Polášková.

Autor: ADAM FRITSCHER