„Vcelku spokojen můžu být s prvním a čtvrtým setem, kdy jsme soupeři nedali šanci," upozornil na rozkolísanost hry svého týmu olomoucký trenér Jiří Teplý.

Favorit začal podle očekávání a v prvním setu Precheze dovolil jen třináct bodů. „Do zápasu jsme vstoupili strašně vlažně. Holky se dívaly jedna po druhé," okomentoval úvod derby přerovský kouč Libor Gálík.

Na začátku druhé sady hosté vedli 1:3, ale při servisu Tinklové favorit otočil na 8:3. Vysokoškolačky vedly 17:11, ale v závěru polevily. Přerov tak snížil na 17:15, ale koncovku už si domácí hráčky pohlídaly (25:11).

„Výrazně jsme ale polevili a dovolili soupeři se rozehrát. To se projevilo na začátku třetího setu," řekl Teplý.Pouták

Navrch měla rázem Precheza, která odskočila až na sedmibodový rozdíl (11:18). Olomoucké volejbalistky sice snížily na 19:21, ale koncovku už si pohlídaly hostující hráčky. „Olomouc polevila a zkazila několik servisů. I přes chyby v koncovce jsme set uhrály," poznamenal Gálík.

Ve čtvrtém setu vysokoškolačky začaly zase hrát a soupeři dovolily jen deset míčů. „Už jsme se zkoncetrovali a dalo se na to dívat," dodal Teplý.

SK UP Olomouc – Volejbal Přerov 3:1 (13, 21, –21, 10)

Olomouc: Schandlová, Kojdová, Rutarová, King, Tinklová, Tomašeková, libero Hronová. Střídaly: Polášková, Košická, Čudová, Holásková. Trenér: Jiří Teplý.

Přerov: Rašková, Kohoutová, Langová, Mukařovská, Gálíková, Holišová, libero Kavková. Střídaly: Pavelková, Šťastná, Skřičková. Trenér: Libor Gálík.