Před rokem přitom český suverén prošel vyřazovací částí, aniž by přišel o jedinou sadu. „Pro nás není směrodatné, jestli ztratíme set nebo ne. Důležité, abychom nepřipustili vyrovnaný zápas, který bychom v koncovce mohli ztratit. Splnili jsme to jako loni," pochvaloval si prostějovský trenér Miroslav Čada.

Zároveň ocenil, jak forma jeho svěřenek šla nahoru. „Finále nás zastihlo v nejlepší formě. Na družstvu nebyla vidět žádná únava, hráčky byly maximálně koncentrované, s chutí odehrály finálové zápasy. Charakter týmu vnímám velmi pozitivně," okomentoval Miroslav

Zatímco na českých palubovkách Agelky dominovaly, v Lize mistryň zůstaly za očekáváním. „Výhra v poháru a extralize je pro nás povinnost. Absolvovali jsme dobrou sezonu. V Lize mistryň jsme ale neměli nárok. Kvalita soupeřů byla obrovská a naše síla na to nestačila," musel přiznat prostějovský kouč.

Po konci na evropské scéně nebylo družstvo v pohodě. „Chvíli jsme byli v útlumu. V závěru sezony ale družstvo nesmírně poctivě pracovalo. Byly to stoprocentní profesionálky. Jsem rád, že tolik fandů je vidělo, protože si nejsem jistý, že tady tolik kvalitních hráček dál bude," naznačil Miroslav Čada.

Vše se rozhodne na jednání vedení klubu. „V tomto týdnu budeme mít schůzku, na které se rozhodne, jak budeme pokračovat. Jestli budeme hrát Ligu mistryň nebo ne. Podle toho se bude skládat tým," konstatoval Miroslav Čada.

Dají se očekávat změny. „Roky jsme tým táhli na maximální výsledek. Bohužel dostihy s nejlepšími evropskými konkurenty nás finančně hodně vyčerpaly. Turecké, ruské a další týmy jsou vysoko nad naše možnosti," porovnával Miroslav Čada.

V nejbližší době by se mělo rozhodnout i o budoucnosti největší hvězdy, smečařky Melissy Vargas. „Ještě není podepsaná. Jednáme o tom, za týden letíme do Havany," řekl Miroslav Čada.

Spokojenost se sezonou panovala i na olomoucké straně. Tým se v extralize posunul z šestého na druhé místo a navíc se prosadil i v evropských pohárech. „Je to maximum, kterého mohl tento kádr dosáhnout. Určitě jsme spokojeni. Příští rok by tým měl být širší," plánuje olomoucký trenér Jiří Teplý.

V nadcházejícím ročníku by vysokoškolačky chtěly favorita více potrápit. „Chceme družstvo posílit. Česká extraliga by měla být vyrovnanější. Chceme pro to udělat maximum, co bude v našich možnostech. Vše se odvíjí od financí. Na některých místech jsme už jednali, zatím nic konkrétního bych nechtěl říkat," upozornil Jiří Teplý, že vedení klubu už začalo vyvíjet určitou iniciativu.

Vše bude ale záležet na penězích. „Je to ekonomické situaci, která souvisí se vším. Záleží na tom, za kolik máme halu, kolik seženeme sponzorských a dotačních pěnez. Každý rok se pokoušíme o zlepšení. V této sezoně se nám to podařilo, což je vidět na umístění," řekl Jiří Teplý.

Toho v průběhu sezony nejvíc trápil nedostatek hráček. „Měli jsme obavy z toho, že máme úzký kádr. Některé hráčky jsme neměli každý den na tréninku. Při zranění nebo jiné komplikaci jsme to nemuseli ustát," dodal Jiř Teplý.

Ještě se vrátil k dramatické pětizápasové semifinálové bitvě s Ostravou. „Semifinále byla velmi vypjatá série. Ostrava byla velmi dobře připravena a v dobré formě. Dalo nám dost práce se s tím vypořádat," uvedl olomoucký kouč.