Olomoucké volejbalistky ve skupině ztratily jediný set a v semifinále porazily Nyiregyházu 3:0. Ve finále vysokoškolačky narazily na extraligového nováčka z Liberce. První set sice domácí tým prohrál, v dalších ale už severočeského soupeře přehrál.

„Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání s několika zvraty v jeho průběhu. Museli jsme na soupeře neustále vyvíjet tlak. Když tomu tak nebylo, tak hned následovala ztráta třech – čtyřech bodů v řadě na obou stranách a bylo těžké to potom dohánět,“ zhodnotil finále olomoucký trenér Jiří Teplý.

Olomoucké volejbalistky přitom nenastoupily v nejsilnější sestavě, když chybělo několik rteprezentantek.

„Mám z toho dobrý pocit. Přestože jsme hrály v poměrně omlazené sestavě, kdy na účku hrála Orvošová a Dudová na bloku, tak je zkušené hráčky podržely. Z našeho pohledu vybojované těžké utkání nad kvalitním soupeřem,“ dodal Jiří Teplý.

Spokojen ale nebyl s hrou americké smečařky Palmeri.

„Reference, které jsme dostaly od jejího agenta se nepotkaly s realitou. Dohodli jsme se na ukončení kontraktu,“ konstatoval Jiří Teplý.

Následující týden čeká Hanačky turnaj v Nitře.

Sestava Olomouce na turnaji: K. Dudová, Kubínová, Košická, Michalíková, Dedíková, Palmeri, Orvošová, Napolitano, Sajdová, N. Dudová, Přibylová.

O pohár rektora Univerzity Palackého – 29. ročník

Výsledky

Skupina A
Olomouc – Wien 3:1, Olomouc – Olymp 3:0, Olomouc – Frýdek-Místek 3:0, Frýdek-Místek – Wien 3:0, Frýdek-Místek – Olymp 3:1, Olymp – Wien 3:1.

Skupina B
Šternberk – Liberec 0:3, Šternberk – Nyiregyháza 0:3, Šternberk – Bratislava 1:3, Liberec – Nyiregyháza 3:1, Liberec – Bratislava 3:0, Nyiregyháza – Šternberk 3:2.

O 1. – 4. místo
Olomouc – Nyiregyháza 3:0, Liberec – Frýdek-Místek 3:0.

O 5. – 8. místo
Bratislava – Wien 3:1, Šternberk – Olymp 0:3.

Finále
Olomouc – Liberec 3:1

O 3. místo
Frýdek-Místek – Nyiregyháza 3:2

O 5. místo
Olymp – Bratislava 3:2

O 7. místo
Šternberk – Wien 3:1

Celkové pořadí
1. VK UP Olomouc
2. VK Dukla Liberec
3. TJ Sokol Frýdek – Místek
4. Fatum Nyiregyháza
5. PVK Olymp Praha
6. Strabag VC FTVŠ UK Bratislava
7. TJ Sokol Šternberk
8. SG SVS Post Wien