Olomoucké volejbalistky odvrátily dva mečboly a jsou ve hře o bronz

Brno, Olomouc – Dva mečboly v odvetném zápase série o bronz v Brně odvrátily olomoucké volejbalistky.

13.4.2014

Volejbalistky Olomouce Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Po domácí porážce 0:3 prohrávaly vysokoškolačky na palubovce brněnského Králova Pole v odvetě série hrané na dvě vítězství už 1:2, ale dokázaly se zmobilizovat a po výhře v tiebreaku si vynutily ještě jeden, definitivně poslední duel.

Ten se uskuteční ve středu 16. dubna od 17 hodin v univerzitní sportovní hale v Olomouci.

Úvodní set brněnské bronzové odvety se nápadně podobal prvnímu zápasu v Olomouci; domácí volejbalistky prakticky neustále vedly, Hanačky sice občas snížily na rozdíl jednoho (15:14) či dvou (21:19) bodů, ztrátu už ale nedorovnaly.

Bitva pokračovala i ve druhém dějství, v němž univerzita nejprve ztratila nadějný tříbodový náskok (13:16), poté však stejnou výhodu (17:20) proměnila ve vyrovnání.

Tím ovšem napínavá přetahovaná neskončila.

Ve třetím setu to bylo jen 22:21 pro Brno, teprve pak domácí volejbalistky třemi získanými výměnami v řadě převážily druhé utkání o bronz na svou stranu a byly velmi blízko k zisku vytoužených medailí.

Olomoučanky se však nedaly; ve čtvrté části sice dvakrát promarnily nadějné vedení (12:16, 20:22), pak dokonce čelily dvěma mečbolům protivníka, ale v závěru si přece jen vynutily tiebreak. V něm měla univerzita od počátku navrch a po výhře 15:11 získala šanci bojovat o bronz před svými fanoušky.

„Bylo to velmi nervózní utkání a v prvním setu i náš obzvlášť křečovitý výkon. Pak jsme se ale dali dohromady, přestože už jsme koncovku neuhráli. Následoval boj o každý balon. Ve čtvrtém setu měl protivník dva mečboly, ale podařilo se nám to ustát. I díky tomu jsme teď znovu ve hře a budeme se snažit nezopakovat totéž, co v prvním utkání o bronz po neúspěšném semifinále s Olympem. Jsme zpátky a snad to už dotáhneme," věří trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.

Rozhodující utkání o třetí místo mezi volejbalistkami SK UP Olomouc a VK Královo Pole se uskuteční v univerzitní hale ve středu 16. dubna od 17 hodin.

VK Královo Pole – SK UP Olomouc 2:3 (20, –19, 21, –25, –11)

Rozhodčí: Kovář, Antušák. Čas: 138 minut. Diváků: 300.

Brno: Nováková, Michalíková, Vyklická, Širůčková, Cebáková, Vyklická, libero: Chlumská. Střídaly: Součková, Toufarová, Nálezková.

Olomouc: Tinklová, Košická, Rutarová, Mátlová, Napolitano, Murčinková, libero: Dreksová. Střídaly: Rašková, H. Kojdová, Tomašeková.