Olomoučanky sice v Ostravě začaly skvěle a vedly až 11:8, potom si ale vybraly slabší chvíli (16:12 pro domácí) a ztrátu už nedohnaly.

Podobně vypadalo i druhé dějství, v němž Ostrava vedla až 18:12 a 22:14.

Pak sice naději pro hosty vykřesala skvělou šňůrou podání Kubová (22:20), od té doby ovšem kralovaly na palubovce domácí volejbalistky.

I další sada přinesla velké drama. Domácí celek vedl 5:2 a 18:15, po servisech olomoucké Závodné to bylo 18:20, ale až třetí setbol vysokoškolaček znamenal snížení na 1:2. Jenže to na body tentokrát nestačilo.

Ve čtvrté části utkání to sice z vedení Ostravy 11:5 bylo 11:10 (opět Závodná). Od stavu 18:17 však přišla exhibice domácího celku, jež nakonec znamenala výsledek 25:22 a celkově 3:1.

„Ostrava vyhrála díky většímu nasazení a poctivosti. Když jsme zabrali ve třetím setu, tak v tom čtvrtém jsme udělali spoustu chyb na servisu a dostali řadu es. A prohru můžeme vyčítat jen sami sobě," zlobil se olomoucký kormidelník Jiří Teplý.

„Za dnešní výkon musím holky moc pochválit. Hosté dnes hráli dobře, ale my jsme je přehráli především propracovanou a důslednou obranou. Také jsme lépe servírovali a byli jsme agresivnější v útoku. S pokorou a zdravým sebevědomím musíme jít do dalších zápasů. Pochvalu zaslouží celý tým, především Kojdová zahrála skvěle," chválil domácí trenér Zdeněk Pommer.

Další těžký protivník se chystá na Olomouc už tuto sobotu 21. listopadu. To se v univerzitní sportovní hale na Lazcích představí od 17 hodin úřadující vicemistr Olymp Praha

TJ Ostrava – SK UP Olomouc 3:1 (20, 22, –22, 22)

Rozhodčí: Bohačík, Vachutka. Čas: 104 minut. Diváků: 300.

Ostrava: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Kukučová, Urbanová, Součková, Čuboňová, Kvapilová.

Olomouc: Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná, libero: Hronová. Střídaly: Sochorcová, Michalíková. (spo)