Úvodní dějství bylo jasnou záležitostí hostujícího favorita, který povolil domácímu celku uhrát pouze dvanáct bodů. Ve druhé části sice Sokol těsně vedl zhruba do poloviny, ale zkušenosti a kvalita se nakonec projevily a univerzita po výsledku 25:19 zvýšila svůj náskok.

Stejné skóre se zrodilo i ve třetí sadě, v ní ale měl olomoucký celek od začátku o něco více navrch a nakonec si po výhře 3:0 připsal další ligové vítězství.

„Hráli jsme od počátku zodpovědně a až na začátek druhého setu bez větších chyb. Jsme rádi za výhru a ceníme si jí, ačkoliv by mohla být připisována do kategorie povinných,“ konstatoval trenér Olomoučanek Jiří Teplý, jehož tým zůstává v extralize bez porážky.

Za týden, v sobotu 8. prosince čeká volejbalistky Univerzity Palackého další ligový duel – v rámci 12. soutěžního kola přivítají ve své hale na Lazcích od 17 hodin stále se lepšícího nováčka VK „Šelmy“ Brno.

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK UP Olomouc 0:3 (-12, -19, -19)

Rozhodčí: Pecháček, Kovář. Čas: 67 minut. Diváků: 200.
Frýdek-Místek: Šípová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitregaová, libera Radivojevičová, Teperová. Střídaly: Šprochová, Vašinová, Grygárová.
Olomouc: Sokolová, Dudová, Košická, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová.