V prvním kole CEV Cupu nebyly letos vysokoškolačky daleko od postupu. Doma přehrály belgický Gea Happel Amigos Zoersel 3:2 a v odvetě v malém městečku nedaleko Antverp získaly hned úvodní set. Ovšem tři další následně ztratily, přestože v tom posledním odvrátily hned devět mečbolů protivníka, a pohárová matematika je poslala o patro níž, do třetího kola Challenge Cupu.

Jenže zatímco významem je možná Vyzývací pohár až třetí evropskou soutěží v pořadí, na kvalitě jeho obsazení to rozhodně znát není. A tak po hratelném belgickém soupeři nyní Univerzita Palackého narazí na zámožný tým z čtvrtého nejlidnatějšího města Turecka, který má ve svém středu hned několik legionářek. A jeho kvalit si je vědom i trenér Olomoučanek Jiří Teplý.

„Jde o velmi silného protivníka, turecká družstva jsou obecně velmi bohatá. Hosté budou pravděpodobně favority celého dvojutkání, my se jim to však pokusíme co nejvíc zkomplikovat," plánuje Teplý.

Jeho celek navíc znovu staví do horší pozice i pohárový los, jenž přisoudil výhodu odvety i s případným rozhodujícím zlatým setem turecké Burse.

„Je to bohužel smůla, domácí odveta je v tomto hracím systému opravdu určitou výhodou. I tak se ale budeme snažit dělat pro úspěch maximum," slibuje zkušený kouč.

Odveta 3. kola Vyzývacího poháru se uskuteční ve středu 17. prosince od 18 hodin v asijské Burse, městě, které leží zhruba sto kilometrů na jih od Istanbulu.

Pro neúspěšný tým ze vzájemného měření sil letošní pouť pohárovou Evropou skončí, postupující celek se na začátku příštího roku střetne s lepším z dvojice Orbita Záporoží (Ukrajina) a Bimal-Jedinstvo Brčko (Bosna a Hercegovina).

Autor: ADAM FRITSCHER