Olomoučanky na Slavii bojovaly o zisk prvního setu, nepomohlo jim ale ani vedení 16:13 a domácí tým v koncovce stav dokonale otočil ve svůj prospěch. Další vyrovnanou sadu však univerzita dokázala strhnout na svou stranu a ve třetím dějství usilovala o možná rozhodující vedení.

Jenže druhá půle třetího setu patřila Slavii, která pak vedla ve čtvrté sadě rychle 10:1 a důležité úvodní vítězství si už vzít nenechala.

„Slavia měla větší hlad po vítězství,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

VC Slavia Praha – SK UP Olomouc 3:1 (21, –23, 19, 11)

Rozhodčí: Kořenek, Velinov. Čas: 95 minut. Diváků: 150.

Slavia Praha: Smutná, Koloušková, Votrubcová, Cebáková, Mezerová, Caithamlová, libero: Steinerová. Střídaly: Neumannová, Vinecká, Jeřábková, Brožková.

SK UP Olomouc: Chalcarzová, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová, Gregorová, libero: Maléřová. Střídaly: Polášková, Grofková.

Odvetu začaly olomoucké volejbalistky výborně a domácím dovolily pouze osmnáct bodů. Podobně se dlouho vyvíjela i druhá sada.

V závěru však sešíváné volejbalistky otočily na 21:20.

Vysokoškolačky však žádné drama nepřipustily a po sérii pěti bodů v řadě vyhrály 25:20. Koncovka druhého setu rozhodla celý zápas, protože ve třetím dějství vysokoškolačky jasně dominovaly.

Čtvrtfinále pokračuje třetím a čtvrtým zápasem ve středu a ve čtvrtek v Olomouci

VC Slavia Praha – SK UP Olomouc 0:3 (-18, –21, –17)

Stav série: 1:1.