Zatímco v pohárové odvetě v Liberci zazářily a soupeřky deklasovaly, v sobotním extraligovém souboji s Olympem ztratily olomoucké volejbalistky první set 21:25.

„Jako již tradičně jsme do prvního setu vstoupili nepozorně a s chybami. Zbytečně jsme si soupeře nastartovali, Olymp se chytil a my jsme nekomunikovali," okomentoval trenér Olomouce Jiří Teplý.

Na nepříznivý vývoj ale dokázala olomoucká lavička dobře zareagovat.

„Vrátili jsme sestavu, která obrátila pohárové utkání v Liberci. Náš výkon se postupně zlepšoval, podařilo se nám zápas otočit, což bylo naším cílem," oddechl si Teplý.

Přestože Olymp ve všech třech zbývajících setech dokázal vybojovat minimálně 20 bodů, odjel z Olomouce s prázdnou.

„I přes prohru to byl jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně. Přestože jsme prohráli, tak jsme vzdorovali a donutili Olomouc nasadit nejsilnější sestavu. Jsem za to rád i přesto, že si za porážku nikdo nic nevezme," zhodnotil trenér Pražanek Stanislav Mitáč.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:1 (-21, 20, 23, 20)

Rozhodčí: Dmejchal, Spáčil. Diváci: 650.
Olomouc: Sokolová, Dudová, Košická, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Michalíková, Napolitano Šenková, Kubínová, Strušková. Trenér: Jiří Teplý.
Olymp: Komárková, Bartecká, Kalhousová, Staňková, Šimáňová, Šmídová, libero Stavinohová. Střídaly: Fomenková, Černá. Trenér: Stanislav Mitáč.

Šternberk uhrál v Přerově set

Volejbalistky Šternberka zůstávají na opačném pólu exttraligové tabulky. V Přerově prohrály 1:3.

Jediný větší výpadek Přerovanky dopustily ve druhém setu. V něm se nevyvarovaly sérií chyb, a přestože do koncovky šly s vedením 21:17, sadu nakonec ztratily.

„Škoda druhého setu. Dobře jsme do něj opět vstoupili, ale pak jsme se sami zbytečně vyzmatkovali a začali vytvářet pod tlakem chyby,“ mrzelo přerovského kouče.

Třetí a čtvrtý set už si domácí pohlídali. Šternberk sice po pěti předešlých duelech konečně uhrál alespoň set, nadále však s jediným vítězstvím uzavírá žebříček nejvyšší soutěže.

„Měli jsme problém se rozběhnout v začátku každého setu a pak jsme spíše dotahovali. Na podání to bylo vyrovnané, soupeř měl vyšší blok, ale to má proti nám v extralize každý, takže se těžko prosazujeme. Soupeř hrál rychleji a lépe přihrával,“ uznal lodivod hostů Vladimír Sirvoň.

Hon za vyššími patry tabulky a ideálně první šestkou pokračuje pro Přerov první prosincový den v Ostravě.

„Je to o hlavách. Holky jsou ještě mladé a nevyhrané a rozhodí je kdejaká blbost. Body se ale počítají, máme čtyři vítězství, odskočili jsme Šternberku a Ostravě, dotáhli jsme se na Olymp a Frýdek. To je pozitivní a musí nám to do žil vlít sebevědomí, ne však namyšlenost,“ uzavřel přerovský trenér Radim Vlček.

Volejbal Přerov – TJ Sokol Šternberk 3:1 (9, -24, 16, 21)

Nejvíce bodů: Měrková 23, Vander Meerová 14, Personová 10 – L. Oborná 12, Ambrožová 11, Kneiflová 9. Rozhodčí: Vachutka, Slezák. Čas: 93 minut. Diváci: 190.
Přerov: Personová, Měrková, Svobodová, Shapavalová, Zatloukalová, Vander Meerová, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová. Trenér: Radim Vlček.
Šternberk: Ticháčková, L. Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Ambrožová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídaly: Zemánková, Hanousková. Trenér: Vladimír Sirvoň.