Dva týdny v Bělorusku vyplnily olomoucké volejbalistky účastí na turnajích v Brestu a Baranoviči a týdnem pobytu v přípravném kempu v Tomašovce nedaleko Brestu.

„Podmínky pro volejbal jsou v Bělorusku naprosto vynikající, určitě lepší než u nás. Tak kvalitní soupeře, s nimiž jsme se utkali, bychom v tuzemsku také nesehnali,“ chválil si zahraniční cestu trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, kterého mrzela jen absence několika hráček.

„Chalcarzovou a Simonu Janečkovou nepustily do Běloruska zdravotní problémy, Nachmilnerovou zase studijní povinnosti. Pro takto zúžený kádr byl program opravdu hodně náročný, zvládli jsme to však bez větších zdravotních potíží,“ potěšilo Teplého.

Na prvním turnaji v Brestu obsadily jeho svěřenkyně třetí místo, když porazily domácí tým 3:2, podlehly ruskému Čerepovci 0:3 a ukrajinskému Lucku 2:3.

„V tiebreaku tohoto duelu jsme přitom vedli 10:5 a jen naše nezkušenost nás připravila o vítězství a tím i o cenné druhé místo,“ litoval Teplý.

Během týdenního pobytu v kempu v Tomašovce Hanačky kromě tréninků sehrály dva přátelské duely s Brestem; první prohrály 2:3 a ve druhém zvítězily 3:1.

Potom už je čekal přesun do Baranoviči a zde zápasy se špičkovým ruským celkem Uraločka Jekatěrinburg (0:3), polským Bialystokem (1:3) a domácím Atlantem Baranoviči (2:3).

„Zejména poslední porážka mrzí, protože jsme vedli 2:0, ale i přes výborný výkon nakonec prohráli. Vyrovnaný zápas jsme odehráli i s Polkami, které se však ukázaly jako kompaktní a vyzrálý celek a o své výhře rozhodly v koncovkách. Chyběla nám hlavně kvalita a zkušenosti Petry Chalcarzové, s níž bychom, troufám si tvrdit, na obou turnajích skončili druzí,“ míní Jiří Teplý.

V herní přípravě nyní pokračuje univerzita v domácích podmínkách.

O víkendu 23. až 24. října ji čeká ve vlastní hale první ze dvou čtvrtfinálových turnajů Českého poháru, v jehož rámci se střetne se Šternberkem, Olympem Praha a Ostravou. Druhý turnaj, který rozhodne o postupu nejlepšího a případně i druhého celku z této skupiny, bude 6. až 7. listopadu hostit hala Olympu v Praze.

Adam Fritscher