Hned v úvodu prvního setu odskočily vysokoškolačky při servisu bývalé opory Frýdku Heleny Kojdové na 11:3 a náskok už nepustily. Když navíc po druhém technickém time-outu odpodávala Simona Janečková na 21:12, bylo o vysoké výhře Olomouce rozhodnuto. Ve druhém dějství naopak vedli hosté 5:1 a ještě 9:6. Skóre se ale pak vyrovnalo a od stavu 21:20 si Hanačky koncovku pohlídaly. Také třetí část utkání se rozhodovala v závěru. Od stavu 15:15 se do mírného vedení dostala univerzita a zápas nakonec dovedla do vítězného konce. Tři body pro Olomouc stále znamenají šanci na udržení důležitého třetího místa pro play off, které začne už za dva týdny.

„Soupeř nás předčil úplně ve všem, hrál lépe, byl organizovanější a bojovnější. Nám se nedařilo dodržet stanovenou taktiku a i naše výkonnost hlavně na servisu byla slabší, takže nás domácí přehráli v útoku. Svým způsobem klíčové utkání jsme nezvládli a pro nás bohužel protivník zaslouženě vyhrál," uznal asistent trenérky Frýdku-Místku Daniel Merta.

Pochválit své svěřenkyně tentokrát mohl kormidelník vysokoškolaček Jiří Teplý: „Dnes to byl odpovědnější výkon, než jsme předvedli v Přerově. Když jsme se koncentrovali, tak jsme slušně přihrávali a hlavně v prvním setu jsme i velice dobře servírovali. Solidně nám šla také obrana na síti i v poli. Hlavně tam nebyly žádné závažnější výpadky, které by nás rozhodily, takže jsme měli zápas až na pár momentů pod kontrolou. Důležité je to, že jsme uhráli tři body, které nám pořád dávají šanci skončit před play off aspoň před Frýdkem," těší Teplého.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (14, 21, 20)

Rozhodčí: Vojtíšek, Trumpeš. Čas: 72 minut. Diváků: 450.

Olomouc: Košická, Rutarová, S. Janečková, H. Kojdová, Nachmilnerová, Tinklová, libero: Maléřová. Frýdek-Místek: Holišová, Mukařovská, Pavelková, P. Kojdová, Závodná, Dudová, libero: Spáčilová. Střídaly: Jurčíková, Jakubšová, Chudobová.

Autor: ADAM FRITSCHER