„Právě s Frýdkem a Olympem Praha jsme se měli prát o druhé až čtvrté místo, ale bohužel jsme neuspěli," neskrýval své zklamání olomoucký trenér Jiří Teplý.
Velkou komplikací pro olomoucké volejbalistky byla už základní část, ze které se nedokázaly probojovat do elitní nadstavbové části a musely hrát skupinu od šestého do devátého místa, kterou bez problému vyhrály.
„Souboje s týmy z naši nadstavbové části nás natolik neprověřily a to se projevilo v play off, kde jsme nestačily hlavně ve vyrovnaných koncovkách zápasů," uvedl jednu z příčin neúspěchu trenér Teplý.
Olomouci po celou sezonu chyběla výrazná osobnost na hřišti i v kabině jako byla v minulosti například Jana Napolitano Šenková. Obrovskými ztrátami byly také odchody Kojdové a Dreksové. „Mezery v týmu jsme zacelovali hlavně hráčkami ze Šternberka, se kterým spolupracujeme, je však otázkou, jestli to bylo nejvhodnější řešení," popsal obtíže s doplňováním týmu Teplý.
Před další sezonou bude znovu univerzitní tým spolupracovat s nedalekým Šternberkem, se kterým budou olomoucké volejbalistky trénovat. „Opět budeme chtít bojovat o první extraligovou trojku a chceme také požádat o divokou kartu do evropských pohárů, kam bychom si vzhledem k pravidelným účastem z minulých let podle mě zasloužili jít. Mělo by to snad klapnout," prozradil plány do dalšího ročníku trenér Teplý.

DAVID JANECZEK