V policejní hale na Olympu se vedle domácího celku a Hanaček představila ještě posílená Ostrava a úřadující mistr Slovenska 1. BVK Bratislava (někdejší Doprastav Bratislava). Na úvod turnaje se všechny čtyři týmy utkaly systémem každý s každým a univerzita ve svých třech duelech neztratila ani set.

Následovaly rozřazovací zápasy prvního se čtvrtým a druhého se třetím a znovu olomoucká výhra 3:0 nad Bratislavou.

Až v souboji o celkové prvenství mezi prvním a druhým celkem tabulky přišla ztráta sady, přesto vysokoškolačky po výhře 3:1 nad Ostravou získaly Mizuno Cup do svého držení.

„Byl to další kvalitní turnaj, na němž například slovenský tým představil několik zahraničních hráček a postupně šel s kvalitou hry viditelně nahoru. Sehrávání nového kádru se stále týká i nás, víc toho už po zranění odehrála Michalíková, což je jedině dobře," hodnotil pražské vystoupení svých svěřenkyň olomoucký trenér Jiří Teplý.

Na Olympu se volejbalistky Univerzity Palackého představily v této sestavě: Dedíková, K. Dudová, Dumančičová, Hronová, Košická, Kubová, Michalíková, Nováková, Sochorcová, Závodná.

Před začátkem extraligy by Teplý ještě rád odehrál alespoň jeden přátelský zápas, nejlépe s opravdu silným protivníkem.

„Výhry v přípravě nás samozřejmě velmi těší, na druhou stranu někdy je před zahájením sezony potřeba i včasná facka v podobě porážky. Ne že bychom si o ni chtěli přímo říkat, ale pokud by přišla po kvalitním výkonu proti špičkovému soupeři, určitě by neublížila," uvažuje s úsměvem velezkušený kouč.

Autor: ADAM FRITSCHER