Družstvo žen pořadatele KSP Olomouc obsadilo třetí místo a skončilo za vítězným družstvem Laguny Nový Jičín a druhým v pořadí Modrou Hvězdou Praha.

V soutěži mužů získal mistrovský titul Nový Jičín velmi těsně před Mostem. Na třetím místě skončilo družstvo ze Žďáru nad Sázavou. Olomouc skočila v neúplné sestavě na 8. místě.

Olomoucký bazén byl svědkem překonání jednoho rekordu. O něj se postaral Libor Válek z Uhlomostu Most, který 400 metrů zvládl za 3:13,48 min.

Z žen byla nejúspěšnější domácí závodnice z KSP Olomouc Zuzana Svozilová. Zvítězila hned ve čtyřech startech (200, 400, 800, 1500 m) a v pátém doplavala na druhém místě.

Nejkvalitnějším výkonem se podobně jako loni stala vzdálenost na 800 m (7:23,62 mi.). Tato disciplína se stává v poslední době její nejoblíbenější. V loňské sezoně se na ní poprvé probojovala do světového finále a letos na ni dokázala zvítězit v rámci soutěží světového poháru.

Markéta Svozilová se podřídila zájmům týmu a neplavala ve svých nejlepších disciplínách, kde má olomoucký tým důstojné zastoupení v Petře Dvorské (2× druhé místo) a Sandře Jančové (2× 5. místo).

Markéta v krátkých ploutvích nastoupila pouze na 200 metrů. Zde dokázala zvítězit a odnést si také jedno z individuálních cen. Olomoucké družstvo dobře doplnily ještě Kateřina Maňáková a Hana Dvořáková.

Mistrovství ČR družstev je tradičně první tuzemskou příležitostí závodníků předvést svoji aktuální formu. KSP Olomouc, stejně jako řada dalších týmů se v polovině května účastní i 3. kola světového poháru v Postupimi.

V květnu bude také již jasno o nominacích na MS juniorů na Malorce a ME seniorů v ruské Kazani.