Minulý týden olomoucké florbalistky zvítězily v Šumperku 5:4 a v domácím zápase proti Děkance Praha si stejný výsledek zopakovaly.

„Myslím si ale, že drama vůbec nemuselo být. To jsme si zavinili sami, už je to druhý zápas po sobě, kdy jsme nezvládli poslední třetinu a nechali jsme to dojít k takovému dramatu. Na druhou stranu hráčky ukázaly velkou sílu, že to dokázaly ubojovat, protože v letošním ročníku extraligy není žádný soupeř snadný," upozornil trenér Olomouce Pavel Hausner.

Jako první šel do vedení hostující tým, domácí florbalsitky však stihly do konce první třetiny odpovědět, když se poprvé trefila Barbora Pařízková. Ve druhé části hry si celek FBS Olomouc vybojoval rozhodující náskok. Vedení na stranu domácích strhla v úvodu druhé periody Petra Kamínková a o chvíli později unikající Pařízková zvyšovala již na 3:1.

Zanedlouho dostaly olomoucké florbalistky výhodu přesilové hry a v ní Pařízková zkompletovala svůj hattrick, čímž tým FBS poslala do třígólového náskoku.

Na začátku třetí třetiny šly domácí hráčky po trefě Jitky Oháňkové do vedení 5:1, ani to jim však nestačilo na klidné dohrání zápasu. Tým Děkanky sice nejprve neproměnil trestné střílení, přesto se třemi slepenými brankami dostal na dostřel. Závěrečné minuty však olomoucké florbalistky přece jen zvládly a mohly se tak radovat z důležitého vítězství.

„Holky to do dalších zápasů může jenom posílit, protože vědí, že ty závěry zvládají," pochvaloval si trenér FBS Hausner.

„Klíčová byla druhá třetina, do které jsme nastoupili jinak než do té první. Řekli jsme si pár věcí v šatně, co děláme špatně a dali jsme góly a utekli jsme soupeři," doplnil domácí trenér.

Florbalová extraliga žen má za sebou první polovinu základní části. Příští víkend se na olomoucké palubovce přestaví silný Herbadent Praha. „Zatím to probíhá podle našeho plánu. Tím to pro nás ale nekončí. Máme za sebou půlku sezony a výsledky musíme potvrdit i ve druhé polovině," dodává Hausner.

FBS Olomouc – Tatran team Děkanka 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)

Branky: 17. Pařízková, 23. Kamínková, 27. Pařízková, 34. Pařízková, 42. Oháňková – 5. Mašková, 49. Nemravová, 54. Zabavská, 57. Nemravová. Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 42.

Olomouc: Doubková – Pařízková, Pavlíková, Spurná, Johnová, Matulíková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Čechovská. Trenér: Pavel Hausner.

TABULKA

Tabulka