Tým FBS Olomouc před týdnem dotáhl do vítězného konce domácí duel s Ostravou (6:5 po prodl.) a dva body získal i v utkání 19. kola v Brně.

Také tentokrát musely Hanačky otáčet vývoj zápasu. Ve 27. minutě vyrovnala na 1:1 Jana Janošová, která nejprve orazítkovala břevno, ale na druhý pokus už překonala domácí brankářku.

V 56. minutě se domácí florbalistky podruhé dostaly do vedení a s olomouckými nadějemi na výhru to už nevypadalo vůbec růžově. Naštěstí pro hosty 106 vteřin před koncem třetí třetiny potvrdila střeleckou formu Adéla Pantělejevová, která po pěkné přihrávce Zamazalové trefila šibenici a poslala zápas do prodloužení.

Do něj šly hostující hráčky v početní převaze, kterou využily ve vstřelení rozhodujícího gólu. Ve skrumáži před brankou Židenic se nejlépe zorientovala Machů, která rozhodla o dvoubodovém zisku pro FBS Olomouc.

„Dnes to byl ubojovaný zápas a já za něj holkám děkuji. Body bereme," hodnotil na svazovém webu asistent olomouckého trenéra Petr Vitoslavský.

„Vyhrál důraznější tým a ne bohužel ten lepší, ale to je sport a v tom je krása sportu," konstatoval kouč Židenic Martin Hájek.

Olomoucké florbalistky další extraligový zápas odehrají až za čtrnáct dnů. Na domácí palubovce v Čajkaréně v sobotu 14. února od 18 hodin přivítají Bohemians.

Sokol Židenice EUROCOMPANIES – TEMPISH FBS Olomouc 2:3 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky: 6. Pravcová, 56. Hyksová – 27. Janošová, 59. Pantělejevová, 62. Machů. Rozhodčí: Cholek a Matulíková. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 75.

Olomouc: Starečková – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Martinková, Nováčková, Vysloužilová, Machů, Kamínková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková.

Tabulka

Tabulka