Vítězný gól Hanaček v samotném závěru zápasu vstřelila Jitka Oháňková.

Olomoucké florbalistky mohly otevřít skóre již v první třetině, jenže kapitánka Simona Kabeláková neproměnila trestné střílení.

Na první branku sezony tak tým FBS musel čekat do 30. minuty, kdy Kabeláková asistovala u gólové trefy Adély Pantělejevové.

Důležitý moment přišel v závěru druhé periody, protože Petra Kamínková svůj tým poslala do dvougólového vedení.

Ve třetí třetině už olomoucké florbalistky nikam nespěchaly, vyčkávání na to, co předvedou soupeřky, se jim však málem nevyplatilo. Během necelých čtyř minut srovnala stav Andrea Dernerová.

Potom si olomoucký trenér Pavel Hausner vzal oddechový čas a jeho svěřenky znovu začaly útočit.

Pětasedmdesát vteřin před koncem třetí části hry se florbalistky FBS zásluhou trefy Jitky Oháňkové znovu ujaly vedení, které již při závěrečné brněnské power-play neztratily.

„Před holkama klobouk dolů. Tohle by se před rokem nestalo," upozornil trenér FBS Olomouc Pavel Hausner na fakt, že se olomoucké hráčky po dvou inkasovaných gólech nesložily.

„Holky se zvedly a dokázaly to ještě dotáhnout do vítězného konce. Na tom je vidět, jaká síla v týmu letos je," pochvaloval si olomoucký kouč.

„Letní příprava byla tvrdá a já jsem rád, že se to teď všechno vrací. Hráčky šly obrovským způsobem nahoru, posily se zapracovaly a tým si začíná sedat. Tohle vítězství je na úvod sezony a pro nadcházející utkání obrovsky důležité," prohlásil trenér Pavel Hausner.

TEMPISH FBS Olomouc – Sokol Židenice EUROCOMPANIES 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. Pantělejevová (Kabeláková), 39. Kamínková (Machů), 59. Oháňková (Zamazalová) – 51. Dernerová (Miklíková), 55. Dernerová (Švecová). Rozhodčí: Drška – Meisner. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 121.

FBS Olomouc: Starečková – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Imlaufová, Nováčková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Bestrová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková. Trenér: Pavel Hausner.

Další výsledky 2. kola extraligy:

FBK Jičín – Sokol Královské Vinohrady 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), 1. SC Vítkovice – JM Chodov 6:5 v prodl. (3:2, 1:1, 1:2 – 1:0), Tatran Střešovice – FBC Ostrava 3:12 (1:4, 1:5, 1:3.