Důležitý vedoucí gól v pátém utkání pravdy zajistila domácímu celku Jana Lišková, která střílela z volného úderu a míček se zastavil až v jihlavské síti.

Ve druhé třetině vstřelil domácí tým dvě slepené branky, o které se postaraly Tereza Peřinová s Terezou Reimerovu. Jihlavský trenér reagoval oddechovým časem, ale ani týmová porada nic nezměnila na tom, že olomoucký tým vedl po dvou třetinách 3:0.

V 53. minutě se hostující tým dočkal snížení, jenže jihlavské naděje na zvrat ukončila gólem na 4:1 Jitka Oháňková.

Samotný závěr zápasu si už domácí hráčky pohlídaly, gólmanka Jarmila Davidová, která byla vyhlášena nejlepší olomouckou hráčkou zápasu, už další gól nepustila. „Byla to nádherná série, která měla vše, co má mít. Sérii rozhodovaly brankářky. A obzvlášť v tomto pátém zápase," uvedl trenér Olomouce Pavel Hausner.

Olomoucké florbalistky se tak v sobotu mohly po zásluze radovat, extraligu si totiž zahrají i v sezoně 2014/2015.

TEMPISH FBS Olomouc – FBŠ AL INVEST Jihlava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 14. Lišková, 34. Peřinová, 35. Reimerová, 54. Oháňková – 53. Svobodová. Rozhodčí: Tkáč – Sýkora. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 96. Konečný stav série: 3:2.

Olomouc: Davidová (Starečková) – Reimerová, Zacpalová, Pavlíková, Peřinová, Sklenářová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Marková, Minarčíková, Lišková. Trenér: Pavel Hausner.