„Myslím si, že jsme v utkání proti Kunraticím byly lepší. Co se týče útočení, tak to možná bylo vyrovnané, ale v bránění byly naše soupeřky určitě o něco horší. Každopádně se ale jednalo o dobrý, vyrovnaný zápas,“ řekla Zuzana Hubáčková, která byla za domácí výběr zvolena nejlepší hráčkou tohoto střetnutí.

První třetina skončila smírně s jedním přesným zásahem na obou stranách. Ve třinácté minutě otevřela skóre domácí Hegingerová, na což za půl minuty odpověděla Mervartová.

Hanačky pak utekly do dvoubrankového rozdílu díky brankám Peterkové a Pešavové. Ve 47. minutě bylo srovnáno, ale už za další dvě minuty vrátila domácímu celku vedení Šárka Zhébalová.

Zápas 24. kola extraligy volejbalistek TJ Ostrava - UP Olomouc 3:2, který se hrál 19. února 2022 v Ostravě. Foto: TJ Ostrava/Oldřich Holcman
FOTO: Spor kvůli covidu! Oslabený VK UP padl. Proč Ostrava nechtěla odkládat?

Pražanky dokázaly znovu vyrovnat osm a půl minuty před třetí sirénou, ale o čtyři minuty později vsítila vítěznou branku Tamara Reimerová, kterou potom trefou do prázdné branky potvrdila Zuzana Hubáčková.

„Zápas byl dost vyrovnaný. Šance se střídaly na obou stranách a bylo vidět, že se už nehraje o žádný posun v tabulce,“ říkal spokojeně domácí kouč Radek Řehák.

„V podstatě jsme celý zápas vedli a soupeř nás dvakrát dorovnal. My jsme to pak rozhodli gólem do prázdné branky,“ dodal ještě.

Olomoucké ženy skončily v tabulce stejně jako v minulé sezóně na šestém místě a v play-off si je mohl vybrat jeden ze čtyř soupeřů. Ve hře byly suverénní Vítkovice, které v celé základní části ztratily pouze bod, dále pak ČPP Ostrava, Chodov a střešovický Tatran. Nakonec FBS Olomouc změří síly právě s Vítkovicemi.

Hokejisté Zlína (modré dresy) v 54. kole TIpsport extraligy na Zimním stadionu Luďka Čajky vyzvali Olomouc.
Klimkovy trefy stačily na bod. Mora ve Zlíně padla

„Jsme rádi za tři body, protože se nám díky nim podařilo překonat výsledek z loňska. Nasbírali jsme totiž o dva body více. Před sezónou se přitom náš tým skládal strašně těžko. Některé holky odešly, jiné ukončily kariéru. Museli jsme tedy dotáhnout hráčky z nižších soutěží a doplnit kádr juniorkami. Tentokrát bylo z patnácti hráček na hřišti hned sedm juniorek, a to včetně gólmanky. Přes to všechno byl nakonec výsledek po základní části lepší než loni,“ uzavřel olomoucký lodivod.

FBS Olomouc – FATPIPE TIGERS START98 KUNRATICE 6:4 (1:1, 1:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 13. Hegingerová (Brančíková), 31. Peterková (Řeháková), 42. Pešavová, 49. Zhébalová, 56. Reimerová (Hašová), 60. Hubáčková (Hegingerová) – 13. Mervartová, 46. Poláková (Balejová), 47. Zlatníková, 52. Poláková (Mervartová). Rozhodčí: Petřík a Podlesný. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváků: 32.

Olomouc: Dlouhá - Řeháková, Barvíková, Hubáčková, Soušková, Hergingerová, Pejzlová, Peterková, Brančíková, Jakubkovičová, Reimerová, Hašová, Pešavová, Šablaturová, Zmrzlá, Zhébalová. Trenér: Radek Řehák.

Kunratice: Karli – Mervartová, Baťková, S. Šnajberková, Poláková, V. Šnajberková, Šlopková, Vejvodová, Škorpová, Chaloupková, Mrázová, Kovaříková, Pěnkavová, Zlatníková, Balejová, Kutnarová. Trenér: Eliška Hofmanová.