Hned po deseti minutách se dostaly hostující florbalisty do vedení zásluhou Michaely Kácelové, na kterou ještě ve stejné minutě navázala druhým zásahem Hanaček Alexandra Hegringerová a bylo to 2:0. Klid na hole Olomouce dodala ještě do první pauzy třetí trefou Andrea Palinková.

„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a první dějství jsme měli pod kontrolou. Mohlo přijít více gólů než jen tři,“ hodnotil trenér Olomouce Radek Řehák.

První zásah domácích přišel až ve druhé polovině zápasu, kdy gólmanku Nikolu Dlouhou překonala Janatková.

Ve třetí třetině domácí hráčky dokonce snížily na 2:3 zásluhou Kvapilové. „Rozběhaly se, rozkoukaly a hodně nám zatápěly,“ uznal Řehák.

Na kontaktní gól však Olomoučanky dokázaly za tři minuty zareagovat, branku dala Eliška Pešavová a v 53. minutě svojí druhou brankou v utkání zvýšila Kacelová. Boleslav dokázala už jen kosmeticky upravit na konečných 3:5.

„Poslední část byla z naší strany unavená, byli jsme všude o krok později, čemuž nahrávalo množství vyloučení. Holky to ale odmakaly a vidina vítězství převážila únavu. Nikča nás podpořila výborným výkonem v brance a jsou to cenné tři body,“ uzavřel kouč.

Olomouc si výhrou upevnila čtvrtou pozici v tabulce a na třetí Ostravu ztrácí jen jeden bod. Na vedoucí Vítkovice potom bodů pět. Příští utkání sehraje doma v pátek 22. října v 17 hodin s Panthers Praha.