V neděli v podvečer Čajkaréna hostila extraligu ženského florbalu. Domácí TEMPISH FBS Olomouc přivítal nováčka soutěže předposlední FBK Jičín. Hanačky měli jasný cíl, aby tři body zůstaly doma, ale opak byl pravdou.

Olomouc v utkání ztratila třígólové vedení a nakonec získala pouze jeden bod. První třetina přitom byla jasně v režii domácích, kteří se ve 2. minutě ujali vedení golem Lucie Machů. Do konce třetiny přidala jejich druhou branku Renata Bestrová.

V druhém dějství začaly Hanačky dobře. Pak ale ve 29. minutě skončilo náhodné nahození hostující Sklenářové z půlícího kruhu, k údivu všech v domácích, včele s brankařkou Starečkovou, v síti a Jičín snížil na 1:2. S následující akce se ale domácím podařilo opět zvýšit na dvougólový náskok díky Bestrové.

V 32. minutě druhé třetiny po chybné rozehrávce hostí zvýšila rychlou střelou zápěstím Sklenářová na 4:1. V tuto chvílí to vypadalo, že domácí tým zdárně dotáhne zápas do vítězného konce, ale tři minuty před koncem druhé třetiny byla vyloučena domácí juniorská reprezentantka Pantělejevová a vteřinu po jejím návratu na palubovku se Jičínu podařilo snížit gólem do kabiny.

Poslední třetina nabídla dramatickou zápletku. Hned na začátku ve 42. minutě snížila opět na rozdíl jediné branky Klotvourová – 4:3. Hanačky, díky přesné trefě Vysloužilové, opět v 47. minutě zvýšily na rozdíl dvou branek. Ovšem z následující akce tvrdou ranou z brankoviště dostala Jičín na dostřel jediné branky Florianová – 5:4. V té chvíli jakoby hostím narostla křídla a byli za to korunováni vyrovnávajícím gólem Špíglové sedm minut před koncem na 5:5. Tento stav vydržel dokonce utkání.

V prodloužení se šance střídaly na obou stranách, ale největší příležitost v poslední minutě nastaveného času zahodili hosté, kde se vyznamenala domácí brankařka Starečková.

Hanačky neunesly tíhu okamžiku a neproměnily dva nájezdy ze třech. Hosté naopak dvakrát uspěli a z Hanácké metropole si vezou dva cenné body.

„Po první třetině, jsme si mysleli, že máme zápas pevně pod kontrolou, podařilo se nám vstřelit dvě branky, bohužel pro náš tým hosté z minima vytěžili maximum a holkám se rozklepala kolena, přestaly plnit taktické pokyny, tak jak měly, a kvůli tomu poslední třetinu nezvládly. Nájezdy jsou už loterie," zhodnotil zápas olomoucký asistent Petr Vítoslavský.

Příští zápas olomouckých florbalistek je na programu v pátek na půdě posledních Vinohrad.

TEMPISH FBS Olomouc – FBK Jičín 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 2:2, 1:3 – 0:0 – 0:1)

Branky: 2. Machů, 15. Bestrová, 29. Bestrová, 32. Sklenářová, 47. Vysloužilová – 29. Špíglová, 40. Vavrečková, 42. Kloutvorová, 48. Florianová, 54. Špíglová, rozhodující sam. nájezd Mikolášková. Rozhodčí: Petřík – Podlesný. Vyloučení: 1:0. Využití:0:1. Diváků: 59.

Tempish FBS Olomouc: Starečková – Janošová, Pavlíková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Sklenářová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková. Trenér: Pavel Hausner. (spo)

Tabulka

Tabulka