Utkání proti Benešovu se rozhodovalo již v první čtvrtině, kterou vysokoškolačky vyhrály jednoznačně 35:16. Podobně zápas pokračoval i ve druhé části, po níž Hanačky vedly již 52:21. Ve druhé půli domácí hráčky polevily a dovolily soupeři snížit na 57:71. Výhru si už ale bez problémů pohlídaly.

SK UP Olomouc – BC Benešov 77:58 (35:16, 21:11, 13:13, 8:18)

SK UP Olomouc: Kohlová 5, Horáková M. 7, Horáková V. 22, Holubová, Valentová, Burzová 5, Chodilová 16, Plášková 2, Hausknechtová 6, Pilátová 9, Inochovská 2, Lachnitová 3.

Po úvodní vyrovnané čtvrtině olomoucké basketbalistky rezervnímu týmu Strakonic odskočily ve druhém dějství, v němž získaly sedmnáctibodový náskok. Také zbývající dvě čtvrtiny vysokoškolačky vyhrály a připsaly si druhé vítězství v řadě.

„Je potřeba pochválit všechny hráčky za přístup k zápasu. Opět nás zdobila bojovnost a hra srdíčkem, kterou jsme se prosazovali při úspěšném tažení ligou před dvěma roky a která nám tak chyběla v minulých zápasech. Kolektivní výkon vyšperkovaný několika individualitami by měl být to, co nás vynese ze dna tabulky. Výhrou jsme se dostali na předposlední místo před Strakonice a soupeři před námi jsou na dohled,“ uvedl na oficiálních stránkách klubu trenér Vítek Kohout.

SK UP Olomouc – Strakonice 82:57 (18:17, 30:14, 14:8, 20:18)

SK UP Olomouc: Kohlová 2, Horáková M. 6, Horáková V. 14, Valentová 1, Holubová 2, Burzová 10, Chodilová, Plášková 7, Pilátová 3, Inochovská 13, Lachnitová 3, Čepelková 21.