V první sobotní soutěžní disciplíně volných párů zabodovala sestava Elišky Skácalové a Gabriely Sázelové. „V tréninku jsme s děvčaty zapracovaly na drobných úpravách v sestavě a synchronizaci, což se nám vyplatilo. Sestava byla v soutěži zaplavána s lehkostí a bez technického zaváhání“, zhodnotila trenérka Pavla Kosíková.

Třetí místo patřilo i olomoucké kombinované sestavě, která plavala ve složení Amanatidu, Brožová, Kovaříková, Lukáčová, Neznajová, Sázelová, Skácalová, Subotová, Trhlíková a Žochová. „Kombinovaná volná sestava, patří u našich děvčat k nejoblíbenějším, což bylo v soutěži vidět. Rozhodčí ji ocenili třetí nejvyšší známkou také díky nápadité choreografii“, uvedla trenérka Linda Flešková.

Sbírku bronzových medailí v neděli uzavřela Eliška Skácalová se svým volným sólem. „Eliška se dokázala prosadit v seniorské kategorii, i když věkem je stále ještě juniorka. Její sestava rozhodčí zaujala a bodové hodnocení ji vyneslo třetí příčku. Umístění nám dává naděje na mistrovství České republiky v juniorské kategorii, které se uskuteční na konci dubna. Máme ještě měsíc a půl na doladění detailů“, dodala trenérka Alena Schinerová. (spo)