Úvodní set zápasu Olomouce s Frýdkem-Místkem nabídl bojovný a vyrovnaný volejbal. Hosté sice dvakrát vedli o čtyři body (15:19, 16:21), domácí pak ještě dokázali téměř srovnat (20:21). V koncovce už ale otočit vývoj nedokázali.

Ve druhé sadě se hrálo vyrovnaně do stavu 16:16, pak ovšem převzal otěže celek Frýdku, jenž měl navrch i ve třetí části duelu a zaslouženě si došel pro tři body.

„Podali jsme náš standardní výkon, ale umíme zahrát i lépe. Holky splnily to, na čem jsme se domluvili," pochvaloval si trenér hostů Pavel Kožuch.

„V prvním setu to byl vyrovnaný zápas, který jsme prohráli až v koncovce. Porazily nás vlastní chyby, od poloviny druhého setu se naše hra postupně rozpadala a třetí set už z naší strany nebyl o volejbalu," konstatoval kouč univerzity Jiří Teplý.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (-22, –18, –15)

Rozhodčí: Peloušek, Slezák. Čas: 77 minut. Diváků: 350.

Olomouc: P. Kojdová, Košická, Holásková, Tinklová, Polášková, Rutarová, libero: Richardsonová. Střídaly: Schandlová, Čudová, Jurčíková.

Frýdek-Místek: Dudová, Michalíková, Yordanská, Kubová, Štrbová, Závodná, libero: Kedziaová. Střídala: Melicharová.

Šternberk v hale favorizovaného Olympu rozhodně nedal svou kůži zadarmo. V prvním setu se Pražanky utrhly do rozhodujícího vedení až od stavu 15:14, v tom druhém dokonce v závěru tahaly za kratší konec a Sokol měl rázem při skóre 23:24 a 24:25 hned dva setboly. Jenže je neproměnil a domácí klub vedl už 2:0. Ve třetí části se pak domácí družstvo utrhlo už po prvním technickém timeoutu a zápas dovedlo do vítězného konce.

„Dva a půl setu jsme hráli dobrý volejbal a určitě jsme si zasloužili alespoň jednu sadu získat pro sebe. Zvlášť ve druhém dějství si s námi Olymp dlouho nevěděl rady, dokázali jsme si, že umíme produkovat volejbal nebezpečný pro všechny soupeře a divákovu oku lahodící. Bohužel jsme ale udělali spoustu chyb. Ty na útoku bych ještě odpustil, srážely nás ale hrubky hlavně na příjmu a servisu," řekl šternberský kormidelník Martin Hroch.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 27, 16)

Rozhodčí: Meruna, Valková. Čas: 76 minut. Diváků: 150.

Olymp: Kopecká, Hodanová, Trnková, Jančaříková, Škrampalová, Mudrová, libero: Dostálová. Střídaly: Mlejnková, Nová, Kurková, Šimáňová.

Šternberk: Janečková, Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, Šenková, libera: Hronová, Citovecká. Střídala: Zemánková.

Autor: ADAM FRITSCHER