Proti domácí naději nastoupila vítězka letošní Pardubické juniorky Martina Borecká, která si na Hanou přivezla slušnou formu. Dobrá byla naopak hnána domácím publikem, které jednoznačně stálo na její straně až do posledního míče.

Již před zápasem si domácí dvaadvacetiletá tenistka nechala masírovat záda, ale k lepšímu vstupu do utkání jí to nepomohlo. První set prohrála Dobrá s o čtyři roky mladší soupeřkou 1:6 a ve druhém již dokonce prohrávala 1:3 a o chvíli později šla Borecká podávat do zápasu.

Ve chvíli, kdy měla první mečbol ale zpanikařila, dala dvě dvojchyby a set se rozhodoval v tie–breaku. V něm měla navrch sto osmdesát centimetrů vysoká Dobrá, která tak srovnala stav setů na 1:1.

Třetí sada již přinesla vyrovnaný průběh. Obě hráčky si držely servis až do stavu 5:4 pro Boreckou, kdy šla na podání domácí tenistka. Ta těžkou chvíli nezvládla a utkání zakončila dvojchybou.

V jejích očích byly po utkání vidět i slzy.

„Nebyla jsem ve své kůži, limitovalo mě zranění zad. Prohra mě mrzí i kvůli divákům, kteří mi perfektně fandili. Chtěla bych jim poděkovat,“ vyprávěla po zápase smutná poražená.

Nejvýše nasazená Češka na turnaji Iveta Gerlová prošla do čtvrtfinále bez ztráty setu. Ve druhém kole zvládla zápas s Radanou Holušovou. „Jsem spokojená, postup je hladký jen výsledkově. Byly to navíc zápasy proti českým hráčkám, takže tam byla rivalita.

Ve čtvrtfinále nastupuji proti bulharské tenistce Evtimové, která je velmi nebezpečná. Musím jít zápas od zápasu,“ řekla Gerlová, které se v olomouckém tenisovém areálu také velmi líbí.

„Musím říct, že je to tady úžasné. Tušila jsem, že to asi bude fajn, ale kdo to nevidí, tak neuvěří. To se nedá moc popsat,“ zalichotila Gerlová pořadatelům olomouckého turnaje. V pátek jsou na programu čtvrtfinále ženské dvouhry.

ITS Cup, výsledky 2. kola

Borecká – Dobrá (8) 6:1, 6:7 (3), 6:4, Nociarová (1–SK) – Horáčková 7:5, 6:2, Gerlová (3) – Holušová 6:4, 6:3, Kramperová (6) – Kaniaová (Pol.) 6:7 (5), 7:6 (5), 6:0, Šeděnková (4) – Gawliková (Pol.) 6:2, 6:3, Kriegsmannová – Krtičková 6:4, 7:6 (1).