Olomoucké volejbalistky se s jistotou stříbrných medailí z letošního ročníku extraligy nechtějí spokojit.

„Neřekla bych, že je cíl splněný. Do finále jdeme s tím, že chceme Prostějov potrápit,“ prohlásila olomoucká kapitánka Katarína Dudová.


Do finále jste prošly po dlouhé sérii s Ostravou. Stále platí, že myslíte až na samotný vrchol v podobě extraligového titulu?
Postup do finále jsme si musely doslova vybojovat, Ostrava nás opravdu prověřila. Teď chceme zabojovat o titul. V nohách máme sice pět těžkých zápasů, ale teď máme dva dny na to, abychom se daly do kopy. V sobotu nastoupíme do finále a uděláme všechno pro to, abychom Prostějov potrápily – minimálně tak, jako nás potrápila Ostrava.

Náročný program vás provází celou sezonu. Jste v nevýhodě oproti Prostějovu, který zvládl semifinále ve třech zápasech?
Těžko říct. Zase máme výhodu, že jsme v zápasovém standardu. Možná nám to pomůže, že budeme stále v zápasovém rytmu.
Už vám naskočily vzpomínky na loňské pětizápasové drama s Prostějovem, které jste nakonec prohrály v tie-breaku rozhodujícího utkání?
Do teď jsme se koncentrovaly na sérii s Ostravou a rozhodující zápas. Až teď přepínáme na finálovou sérii s Prostějovem. Chceme se na to co nejlépe připravit a doufám, že se nám to podaří.

Může být vaše výhoda, že všichni očekávají od letos v lize neporaženého Prostějova desátý titul v řadě?
My teď můžeme jenom překvapit. Prostějov je favoritem stejně jako my jsme byly favoritkami v sérii s Ostravou. Můžeme do toho jít uvolněně a dokázat, že na ně můžeme mít. Můžeme urvat jeden, dva nebo tři zápasy. To se teprve ukáže (usmívá se).

Uhrát co nejdelší sérii budete jistě chtít i kvůli fanouškům. Jak si užíváte zápasy před zaplněným publikem, kde máte dokonce i vlastní fanklub?
To jsou moji studenti (směje se). Není to tak, že bych jim kázala, aby přišli, ale sami od sebe nějak začali chodit. Jsou perfektní a všechna čest.

Proběhnou před finálovou sérií nějaké hecovačky? Napíšete si s některou ze soupeřek?
Možná ano, ale bylo by to jen takové to zdravé hecování (úsměv). Žádná těžká rivalita mezi oběma týmy nepanuje.