V pelotonu tentokrát chyběla novopečená mistryně Martina Sáblíková a druhá ze silničního závodu Pavlína Šulcová, která startovala na mistrovství světa horských kol v maratonu.

Kritérium hostil lyžařský areál Břízky nedaleko Jablonce nad Nisou. Asfaltový okruh s náročným prudkým stoupáním do cíle měřil necelé dva kilometry.

Závodnice zde kroužily třicet minut + jedno kolo. Bodovalo se každé třetí kolo a průjezdy.

Po nervózním startu a několika pádech se od hlavního pole odpoutala skupinka, ze které pak ještě odskočila Tereza Trefná. Ta si několikrát sólově dojela na pásku pro body a velký bodový náskok jí vydržel až do cíle.

Boj se odehrával o druhé a třetí místo mezi Veronikou Bláhovou a Pavlou Havlíkovou. O tři body nakonec zvítězila olomoucká cyklistka.

Konečné pořadí: 1. Trefná 37 bodů (Alltraining.cz), 2. Bláhová 17 (Cyklo Mapei Kaňkovský), 3. Havlíková 14 (Fidea Cycling team).

O den později cyklistky závodily na rovinatém okruhu v Dobrovicích. Ze začátku byl trochu boj o pozice. Úniky proti silnému větru neměly dlouhého trvání, a tak bylo jasné, že o vítězi rozhodne až závěrečný spurt. Ten ve svůj prospěch rozhodla Pavla Havlíková před Terezou Trefnou a Veronikou Bláhovou.

Konečné pořadí: 1. Havlíková (Fidea Cycling team), 2. Trefná (Alltraining.cz), 3. Bláhová (Cyklo Mapei Kaňkovský). (spo)