V duelu se Střešovicemi byla univerzita vysokým favoritem, přesto musela o vítězství v úvodních dvou setech tvrdě bojovat. V tom prvním prohrávaly Olomoučanky 16:20, ale koncovku díky šňůře servisů střídající Dedíkové nakonec zvládly.

Ve druhé sadě vedl pražský tým dokonce 24:19, avšak poslední kýžený bod nepřidal a byla to tentokrát Viestová, kdo set doservíroval do vítězného konce. Teprve třetí dějství přineslo jasnou a poklidnou výhru hostujícího družstva.

„Soupeř chtěl hrát a hrál velmi dobře a s obrovským nasazením, zatímco náš přístup k zápasu nebyl zpočátku vůbec dobrý,“ zlobil se i přes výhru trenér Olomouce Jiří Teplý.

„Spokojený mohu být tentokrát pouze s výsledkem, s výkonem ale nikoliv. V rozhodujícím momentu druhé sady si holky konečně daly říct, chytily tři těžké balony v poli a ve třetím setu už se tuhý odpor domácích zlomil,“ konstatoval Teplý.

Za týden v sobotu zamíří vysokoškolačky znovu do Prahy, kde je tentokrát bude čekat od 17 hodin duel o přední příčky tabulky s Olympem.

TJ Tatran Střešovice – SK UP Olomouc 0:3 (-22, –24, –12)

Rozhodčí: Meruna, Pejpal. Čas: 71 minut. Diváků: 120.

TJ Tatran Střešovice: Štindlová, Poubová, Černianská, Nýdrlová, Škrampalová, Kvapilová libero: Novotná. Střídaly: Zachová, Syrůčková, Jeřábová, Synková.

SK UP Olomouc: M. Janečková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Mátlová, libero: Maléřová. Střídaly: Dedíková, S. Janečková, Nachmilnerová.