„Ono se ani nedá co hodnotit. To byl výbuch, to byla sopka. Takové utkání jsem asi ještěě nezažil. A to dělám volejbal nějaké roky," musel přiznat frýdecký trenér Leopold Tůma.

Ani domácí kouč Jiří Teplý nebyl zcela spokojený.

„Trochu mě mrzí, že jsme se hned přizpůsobili soupeři. Dělali jsme zbytečné chyby. Postupně se do hry dostaly hráčky z lavičky, pro které to byla velká zkušenost. Celý zápas jsme měli pod kontrolou," zhodnotil zápas Jiří Teplý.

Proti svému bývalému týmu se v olomouckém dresu postavilo hned kvarteto volejbalistek. Mezi nimi i blokařka Veronika Závodná.

„Teď už to bylo lepší. Nervozita byla při sobotním extraligovém zápase. V klubu jsem hrála pět let, takže to pro mě bylo hodně těžké," řekla Veronika Závodná.

Zatímco sama v létě přestoupila do Olomouce, její sestra Kristýna zůstala v severomoravském klubu.

„Bylo to nepříjemné hrát proti ségře. Ale je to sport," okomentovala Veronika Závodná sesterský duel.

Ta musí být s úvodem sezony nadmíru spokojená. Vysokoškolačky na českých palubovkách drží vítěznou sérii, jedinou porážku si připsaly s lídrem bundesligy Schwerinem v CEV Cupu.

„Je to super, ale musíme být pořád na zemi, aby nám to nestouplo do hlavy. Jednou to přijde," uvědomuje si Veronika Závodná.

Aklimatizaci v novém prostředí ji usnadňuje i to, že spolu s ním z Frýdku na Hanou přestoupily další tři volejbalistky. „Se souhrou tak nejsou žádné problémy," poznamenala blokařka.

Olomoucké volejbalistky teď mají náročný program. V tomto týdnu tak odehrají tři zápasy.

„Do utkání ale jdeme vždy naplno. Spíš máme volnější tréninky. Je vždy lepší hrát, než trénovat," zopakovala obvyklou frázi Veronika Závodná.

VK UP Olomouc – Frýdek-Místek 3:0 (15, 14, 12)

Olomouc: V. Závodná, Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dedíková, libero Hronová. Střídaly: Michalíková, Orvošová, Nováková, Sochorcová, Čudová.

Frýdek-Místek: Holišová, K. Vašinová, Mitrega, Štrbová, Bulinová, Kavková, libero Radivojevičová. Střídaly: I. Vašinová, Pavelková, K. Závodná.