Po roce si to opět rozdají o titul. Zatímco v loňské sezoně olomoucké volejbalistky proti Prostějovu ve třech zápasech neuhrály ani set, tentokrát může být vše jinak.

Vysokoškolačky totiž už nejsou odevzdaným soupeřem. Hanáckého rivala porazily ve finále Českého poháru.

„Z dosavadního průběhu tohoto soutěžního ročníku je zřejmé, že se fanoušci mají na co těšit. Zároveň chci poprosit naše fandy, ať dorazí v co největším počtu a holky maximálně podporují, jsou skutečně slyšet. Rádi bychom ve výborné atmosféře společně zadělali na úspěšnou obhajobu národní trofeje," uvedl na klubových stránkách předseda správní rady Prostějova Petr Chytil.

Bouřlivá atmosféra

Prostějovu jde opravu o hodně, protože Olomouc už Agelkám sebrala výhru v Českém poháru.

Jisté tedy je, že finále extraligy bude vyrovnanější, než bývá obvyklé a atmosféra bude také napjatější.

„Uvidí se až v sobotu, jaké finále vlastně bude. Dosavadní program letošní sezony, ale nasvědčuje, že půjde o vyrovnanější sérii," říká lodivod Prostějova Miroslav Čada.

„Situace je ve srovnání s loňskem na první pohled velmi podobná, zároveň však i značně odlišná. Zatímco před rokem byl pro nás úspěchem samotný postup do finále, letos bychom chtěli být Prostějovu minimálně rovnocennějším protivníkem," potvrzuje předseda Volejbalového klubu Univerzity Palackého Olomouc Jiří Zemánek, že jeho tým rozhodně nehodlá v nadcházející sérii plnit úlohu pouhého sparringpartnera.

A zároveň vzývá sílu olomouckého volejbalového publika.

„Ve finále poháru naši fanoušci vytvořili úžasnou atmosféru, která hnala holky za vítězstvím. Jsem si jistý, že to v ligovém play-off zopakují a možná i vylepší. Samozřejmě ke skvělé kulise přispěli i prostějovští příznivci a bylo poznat, že se utkávají dva aktuálně nejlepší české celky. Každopádně pro nás je to velká čest a také výzva," dodal Zemánek.

Čada: Tým je v pohodě

V letošní sezoně nehrají Agelky až takový prim v nejvyšší české soutěži, jak bývá zvykem.

Právě Olomouc šlape prostějovským královnám na paty. Ztráta setu nebo dokonce celého zápasu nebyla pro Prostějov letos výjimečnou věcí.

„Liga je letos trošičku vyrovnanější. Nemohu, ale bohužel říct, že by šla nahoru výkonnost Češek. Mladých talentů máme stále velmi málo," posteskl si Čada.

Jeho tým je ale podle něj už v herní pohodě: „Odehráli jsme sérii výborných zápasů. Tým je v pohodě a snad si to přeneseme i do finálové série," doufá Miroslav Čada.

Agelky pak měly na přípravu víc času, protože se dokázaly s brněnským Královým Polem vypořádat během tří zápasů.

„Ono to ale nebude hrát velkou roli. Série se hraje na tři výhry a to teprve ukáže kvalitu jednotlivých týmů," zdůraznil Čada.

Teplý: Můžeme si věřit

Malým plusem pro univerzitní družstvo by mohl být fakt, že má za sebou tuhou semifinálovou bitvu s ambiciózní Ostravou, která důkladně prověřila jeho síly, zatímco Prostějov přešel přece jen o poznání snáz ve třech zápasech přes Brno.

„Hráli jsme o jedno těžké utkání víc, to by drobná výhoda být mohla," připustil trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, který za klíčové faktory v nadcházející sérii považuje momentální formu a psychickou pohodu.

„Letos jsme s Prostějovem hráli několik vyrovnaných i vítězných zápasů, to je velký rozdíl oproti loňsku. Můžeme si na ně víc věřit. Jsme nachystaní a měli bychom být kompletní. Letos navíc hrajeme dobře, takže to může být zajímavé a vyrovnané," uvažuje zkušený kouč.

Program finále1. zápas: sobota 29. dubna (17.00, Prostějov)
2. zápas: neděle 30. dubna (17.00, Prostějov)
3. zápas středa 3. května (17.00, Olomouc)
případný 4. zápas: čtvrtek 4. května (17.00, Olomouc)
případný 5. zápas: sobota 6. května (17.00, Prostějov)