V něm se oba celky od začátku přetahovaly o nejtěsnější vedení, přestože o něco málo navrch měly přece jen hostující Olomoučanky.

Ty vedly 11:8, 16:13 a ještě 17:16, jenže obhájce titulu pak otočil na 21:18 a svůj nevelký náskok už udržel až do konce.

Přetahovaná pokračovala i ve druhé části.

Také tentokrát přišel klíčový okamžik při jediném výraznějším odskočení domácího celku, a to ze 7:8 na 14:10.

Vysokoškolačky sice ještě několikrát stáhly na rozdíl pouhých dvou míčů, v samotném závěru se po odvrácení dvou setbolů dokonce přiblížily na 24:23, tím ale jejich finiš bohužel skončil.

A opět jako přes kopírák: také třetí set přinesl tuhou bitvu o každou výměnu.

Když se o něco málo utrhl Prostějov (6:3), Univerzita Palackého okamžitě s úspěchem kontrovala (10:11).

Až po posledním vyrovnaném stavu 17:17 přišel závěrečný úprk úřadujícího šampiona na 21:18 a další těsná výhra, která však v konečném součtu přinesla domácím zdánlivě jednoznačný výsledek 3:0.

„Se silným Prostějovem jsme na jeho hřišti svedli vyrovnanou partii, v níž nás nepodržel servis. Což rozhodlo spolu s tím, že domácí zvládli díky svým zkušenostem dramatické koncovky všech tří setů. Porážky 0:3 po tak rovnocenném boji je škoda,“ litoval lodivod olomouckého celku Jiří Teplý.

„Bylo to těžké utkání proti našemu největšímu soupeři v lize. Oba týmy přitom měly za sebou porážku v evropském poháru, ale my jsme doma cítili povinnost vyhrát. Což se přes dílčí potíže podařilo a navíc poměrem 3:0, za což jsme určitě rádi,“ kvitoval šéf prostějovské lavičky Miroslav Čada.

Poslední letošní ostrý zápas čeká Olomoučanky ve středu 20. prosince, kdy od 18 hodin přivítají ve své hale v rámci 12. ligového kola Fénix Brno.

VK Prostějov - VK UP Olomouc 3:0 (22, 23, 22)

Rozhodčí: Buchar, Činátl. Čas: 78 minut. Diváků: 600
Prostějov: Weissová, Emontsová, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Nová, Kozmíková.
Olomouc: Napolitano Šenková, Strušková, Dudová, Košická, Sajdová, Orvošová, libero Sainová. Střídaly: Dedíková, Michalíková, Ćutuková, Kubínová.