Po dvou úvodních prohrách se olomoucké volejbalistky radovaly ve Středoevropské lize z druhého vítězství v řadě. Po výhře v Bratislavě porazily doma celek z chorvatské metropole.

„Na začátku jsme narazily na nejtěžší soupeře (Maribor a Békéscsaba, pozn. red.), byly to fakt těžké zápasy a z naší strany to bylo ještě takové slabší. Postupně se ale dostáváme do formy a fazony,“ pochvalovala si kapitánka Olomouce Katarína Dudová.

Záhřeb na olomoucké palubovce favoritkám vzdoroval především ve třetím setu, který získal 25:20.

Relativně vyrovnanou čtvrtou sadu dokázaly hráčky domácího celku vybojovat v poměru 25:22.

„V prvních dvou setech jsme výborně servírovali a přesně bránili, takže jsme protivníka dostali pod souvislý tlak. Soupeř pak ale začal riskovat podání, my jsme na něm naopak povolili, bodově jsme hodně ztráceli a přes dílčí zlepšení už se nám nepodařilo vyrovnat. Naštěstí jsme ve čtvrté sadě slušně odstartovali, ustáli jsme pokračující tlak Chorvatek na servisu a zápas dovedli do vítězného konce,“ oddechl si kouč Jiří Teplý po důležitém vítězství.

Hanačky v sedmičlenné tabulce svého soupeře bodově dorovnaly, přičemž mají odehráno o dvě utkání méně.

„Když vyhrajeme ještě další dva zápasy, které nás čekají, tak jsme v první dvojce a automaticky postupujeme do Final Four,“ kalkulovala Katarína Dudová.

Teď se olomoucký tým zaměří na domácí extraligu. Ve čtvrtek hraje na palubovce brněnského Králova Pole a v sobotu přivítá Šternberk.

Vizualizace Městské haly Olomouc
Olomouc chystá proměnu zimáku na městskou superhalu. Takto má vypadat

VK UP Olomouc - Mladost Záhřeb 3:1 (10, 15, -20, 22)

Rozhodčí: Kováč, Porvazník (Slov.). Čas: 85 minut. Diváci: 300.
Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Orvošová, Michalíková, Sokolová, libero Kovářová. Střídaly: Dudová, Napolitano Šenková.
Záhřeb: Pavičićová, Jurišićová, Luketićová, Volmutová, Butiganová, Lukićová, libera Matićová, Rajkovićová. Střídaly: Grbavicová, Kačić-Bartulovićová, Štimacová.