„Předvedli jsme nejlepší výkon v semifinále. Příčinu porážky vidím v tom, že jsme neměli tak kvalitní střídačku. Když se v prostějovském týmu někomu nedařilo, mohli vystřídat stejně kvalitní hráčkou. U nás takové hráčky nebyly," vystihl příčinu porážky olomoucký trenér Jiří Teplý.

Na začátku zápasu měly překvapivě navrch olomoucké volejbalistky.

Vysokoškolačky vedly 7:2. Obhájkyně titulu sice vyrovnaly na 11:11, ale v dalším průběhu dominovaly domácí hráčky, které slavily výhru 25:16.

„Věděli jsme, že utkání bude diametrálně odlišné od předchozích dvou, což se potvrdilo. Domácí hrály velmi dobře na podání, organizovaně v obraně a zásluhou Kojdové se jim dařilo nás držet pod tlakem," okomentoval prostějovský trenér Miroslav Čada proměnu vysokoškolaček na domácí palubovce.

Ve druhém setu ale bylo všechno jinak. Prostějov odskočil na 7:1 a svůj náskok průběžně navyšoval až na konečných 25:15.

„V okamžiku, kdy jsme začali dávat lehčí servisy a kdy jsme se spoléhali, že soupeř zkazí, tak hosté šli nad nás," poznamenal Teplý.

V závěru druhého dějství si nešťastně poranila kotník prostějovská smečařka Gomes.

„Zranění bylo nepříjemné, ale my jsme nehráli dobře už od začátku," okomentoval odstoupení Brazilky Čada.

Největší drama se strhlo ve třetím setu. Olomoucké volejbalistky vedly 15:10, ale hosté vzápětí snížili na 15:14. Vyrovnané skóre vydrželo do stavu 21:21.

Pak vysokoškolačky odskočily na dvoubodový rozdíl. Obhájkyně titulu mohly vyrovnat, ale po zmatcích v poli poslaly míč do autu (24:22). Při mečbolu byl navíc hostům odpískán dvoják.

Houpačka ale nadále pokračovala. Agelky ve čtvrté sadě vedly 7:2, Olomouc vyrovnala na 11:11, ale na víc se nevzmohla. Prostějovské volejbalistky po výhře 25:19 vyrovnaly na 2:2.

V tie-breaku už měl navrch favorit, který zkrácenou hru vyhrál 15:9.

„Na konci jsme byli lepší v útoku a tím jsme vyhráli," řekl Čada.

Domácí trenér byl však 
s výkonem spokojen.

„Holky ale hrály dobře a dodržovaly, co jsme po nich chtěli," dodal Teplý.

SK UP OLOMOUC – VK AGEL PROSTĚJOV 2:3 (16, –15, 22, –19, –9)

Olomouc: Nachmilnerová, Rutarová, Tinklová, Košická, Kojdová, Janečková, libero Maléřová. Střídaly: Vanžurová, Piňosová, Rašková, Polášková, Uhrová. Trenér: Jiří Teplý.

Prostějov: Kossányiová, Gomes, de Assis, Soares, Hrončeková, Vincourová, libero Chlumská. Střídaly: Hippe, Jelínková, Miletič, Zarkova, Kočiová. Trenér: Miroslav Čada.