Úřadující šampionky MEVZA Cupu z Maďarska nezapřely svůj temperament, v olomoucké hale usadily na lavičku dva plyšové lvy jako maskoty a pod vysokou sítí bojovaly jako šelmy.

„Soupeř si vítězství zasloužil, protože se rval o každý balon. Je to za zásluhy a v tomhle byla naše největší chyba a bohužel takhle to vypadalo i v prvním zápase v Mariboru. Tohle si družstvo musí vyříkat a něco s tím udělat,“ hodnotil trenér olomouckého celku Jiří Teplý.

Jeho tým ztratil hladce úvodní sadu, ale druhý set přesvědčivě vyhrál. Jako zlomové se ukázalo třetí dějství, ve kterém měly olomoucké volejbalistky dlouho navrch, ale z ničeho nic ztratily půdu pod nohama.

„Přestali jsme hrát. My jsme hráli, když se nám dařilo, v okamžiku, kdy se přestalo dařit, jsme dělali zbytečné chyby,“ prohlásil kouč Teplý.

Domácí celek sice zápas dotáhl do pátého setu, v něm vedl 8:7, pak ale přišel další obrat a hráčky maďarského týmu si vychutnaly vítěznou euforii.

„Když vyhodíme v koncovce tři míče do autu, tak s tím se moc vyhrát nedá,“ řekl k rozhodující sadě trenér hanáckého týmu.

I druhé utkání MEVZA Cupu tedy olomoucký tým navzdory letnímu posílení kádru ztratil.

„Mančaft ještě nemá tvář a musí ji velmi rychle získat. Přípravou jsme prošli snadno, my ale musíme hrát hodně těžkých zápasů. Hrajeme úžasně, ale z toho uděláme pět zbytečných chyb. Zatím máme ve hře výkyvy,“ přiznal trenér Teplý.

Hned ve čtvrtek od 17 hodin se jeho tým představí v dalším zápase, tentokrát extraligovém. Olomouc na domácí půdě přivítá Frýdek-Místek.

VK UP Olomouc – Békéscsabai RSE 2:3 (-16, 14, -22, 15, -12)

Rozhodčí: Schimpl, Juráček (oba SR). Čas: 111 minut. Diváci: 350.
Olomouc: Kubínová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Michalíková, Sokolová, libero Kovářová. Střídaly: Kossányiová, Strušková, Dudová. Trenér: Jiří Teplý.