Domácí trenér Vítek Kohout byl však i přes poslední místo s vystoupením svého týmu spokojen.

„Po tragickém výkonu v úvodním zápase s Valosunem už to bylo v dalších dnech lepší. Turnaj jsme odehráli v patnácti lidech. Nešlo o výsledky, chtěli jsme všechno vyzkoušet. Až na Ostravu jsme hráli s extraligovými soupeři. Jsme celkem spokojeni,“ hodnotil.

Na kvalitně obsazeném turnaji se dala očekávat alespoň výhra nad prvoligovou Ostravou. „Mohli jsme vyhrát. Zkoušeli jsme ale všechny hráčky. Když hrajete na výsledek, tak v závěru nasadíte jinou sestavu,“ vysvětloval trenér.

Tým přes léto dozal velkých změn. „Z loňského kádru zůstalo pět lidí. Jsme v polovině herní fáze přípravy. Problémem je, že jsme neabsolvovali kondiční část. Musíme se nyní pokusit skloubit fyzičku s herní přípravou. Postupně kádr zredukujeme na dvanáct hráček,“ plánuje Kohout.

Vysokoškolačky se budou snažit napravit loňskou nepovedenou sezonu, v níž hrály o záchranu. „Chtěli bychom postoupit do play off. Problémem je, že v první lize jsou tři extraligová béčka, u kterých záleží na tom, koho postaví. Navíc první dva domácí zápasy musíme hrát jinde, protože v hale jsou jiné akce,“ upozornil Kohout.