„Takhle se o finále Českého poháru nehraje. Jsem velmi nespokojen," zlobil se olomoucký trenér Jiří Teplý.

I první pražský zápas sice skončil výhrou Olympu 3:1, ale Hanačky vzdorovaly daleko víc.

„Očekával jsem proto urputnou bitvu, která ale nebyla. Jsem nesmírně spokojen," řekl kouč Olympu Stanislav Mitáč.

Od začátku měl navrch hostující tým, který nakonec v první sadě dovolil vysokoškolačkám uhrát jen dvanáct výměn.

„Olymp hrál výborně na servisu a dobře blokoval. My jsme naopak hráli velmi naivně a dostali se pod tlak," okomentoval Teplý začátek zápasu.

Podobně se vyvíjel i druhý set. Když olomoucké volejbalistky prohrávaly 11:18, zdálo se být rozhodnuto. Vysokoškolačky však snížily na 20:22.

„Polevili jsme a mysleli si, že už to nějak dopinkáme," poznamenal Mitáč.

Kouč Olympu si musel vzít oddechový čas.

Po něm se hostujícím hráčkám podařila ulívka a následující dvě olomoucké smeče skončily v autu. O postupu Olympu bylo rozhodnuto.

„Přišla velká úleva, že jsme uhráli postup," přiznal Mitáč.

Zápas se dohrával z povinnosti. Olomoucké volejbalistky tak prostřídaný Olymp porazily ve třetím setu 25:21, ale čtvrtý ztratily 15:25.

SK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 1:3 (-12, –20, 21, –15)

Olomouc: Schandlová, Kojdová, King, Tinklová, Holásková, Tomašeková, libero Hronová. Střídaly: Rutarová, Dedíková, Polášková, Šenková.

Olymp: Mudrová, Hodanová, Kurková, Trnková, Nová, Mlejnková, libero Dostálová. Střídaly: Šimáňová, Kopecká, Jančaříková, Škrampalová.