Již jisté vítězky nadstavbové části extraligy volejbalistek zvládly svoje závěrečné vystoupení na jedničku. Olomouc porazila v derby Prostějov bez ztráty setu.

„Jsem moc rád, že jsme to takto zvládli zejména proto, že jsme měli velké problémy dát tým vůbec dohromady,“ narážel olomoucký trenér Jiří Teplý na zdravotní komplikace uvnitř kádru.

Ani tyto problémy však nejlepší tým extraligy nezastavily. Olomouc vyhrála i páté hanácké derby letošní sezony.

„Je vidět, že i když má Olomouc zdravotní problémy, tak disponuje tak širokým, kvalitním a zkušeným kádrem, že je s nimi těžké hrát vyrovnaně. Přesvědčil se o tom tady naposledy Liberec a teď i my. Měli jsme problémy na přihrávce a tím i v útoku. Bylo tam pár pasáží, kdy jsme tlačili servisem a dokázali soupeře ubránit, ale nestačilo to,“ uznal převahu protivníka prostějovský kouč Ľubomír Petráš.

Jeho tým navíc musel dohrávat bez zraněného libera Slavíkové. Na její post naskočila smečařka Lucie Polášková, která nezvyklou roli zvládla.

„Dva zápasy jsem nastoupila jako libero, takže to pro mě úplně netradiční nebylo. Hlavně jsem chtěla pomoct týmu, abychom vyhrály. Bohužel se to nepovedlo,“ hodnotila volejbalistka, která během kariéry hrála také za Olomouc.

„Poslední set jsme hrály už o dost lépe. Soupeřky jsme tlačily, akorát se nám nepodařila koncovka,“ litovala po hladké porážce, která může Prostějov stát druhé místo v tabulce.

FINAL FOUR JEN VE DVOU

O nadcházejícím víkendu měla olomoucká univerzitní hala hostit finálový turnaj Středoevropské ligy MEVZA. Jenže semifinálový soupeř Hanaček, maďarská Békéscsaba, svou účast na poslední chvíli odřekl a v důsledku toho se z okleštěného turnaje poté odhlásil i chorvatský Záhřeb.

Domácí volejbalistky budou tedy nakonec o druhou letošní trofej po Českém poháru bojovat pouze v jednom finálovém utkání proti slovinskému Mariboru.

Zápas dvou nejlepších celků dlouhodobé části MEVZA Cupu začne v hale UP v sobotu v 18 hodin.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:0 (23, 16, 21)
Rozhodčí: Velinov, Peloušek. Čas: 71 minut. Diváci: 450.
Olomouc: Kubínová, Napolitano Šenková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídala: Sokolová.
Prostějov: Toufarová, Bezhandolská, Horká, Nová, Rutarová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Kojdová, Šmídová, Polášková, Kozmík Tomášeková.