Olomoucké volejbalistky si po hektických dnech užívají volnější týden. Jeho jedinou zápasovou náplní byl čtvrteční extraligový souboj na půdě posledního týmu tabulky.

Šternberk se proti aktuálně vedoucímu týmu soutěže o volejbalový zázrak nepostaral.

V první sadě uhrály svěřenky trenéra Vladimíra Sirvoně 16 bodů, ve druhém sotva připsaly dvouciferný bodový zisk. Až ve třetím setu se pak šternberské hráčky přiblížily dvacetibodové hranici.

„Olomouc je lídrem ligy a má svoji kvalitu. Bylo to znát, soupeř si hned od začátku vytvořil velký tlak. Nám se během utkání dvakrát povedlo vzchopit se, ale na víc než zhruba patnáct až osmnáct bodů v setu jsme neměli,“ konstatoval trenér Sirvoň.

„Nám se podařilo pošetřit některé hráčky, o které se pokouší nemoc nebo zranění. Šternberk podával místy obětavý a sympatický výkon, ale až na začátek třetího setu jsme měli utkání pod kontrolou,“ pochvaloval si trenér vítězného celku Jiří Teplý.

Jeho tým tak potvrdil svoji úlohu favorita a o víkendu 17.–18. listopadu se představí na domácí palubovce v extraligovém souboji s Ostravou a v pohárové bitvě proti Liberci. Šternberk příští sobotu zamíří do Prostějova.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 0:3 (-16, -10, -18)

Rozhodčí: Kavala, Spáčil. Čas: 59 minut. Diváci: 140.
Šternberk: Ticháčková, Oborná, Kneiflová, Kotlabová, Schandlová, Diasová, libero Kaňková. Střídaly: Ambrožová, Zemánková, Hanousková. Trenér: Vladimír Sirvoň.
Olomouc: Strušková, Dudová, Dedíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Napolitano Šenková. Trenér: Jiří Teplý.