Vedoucí tým soutěže měl v domácím souboji s Ostravou potíže jen v úvodu. První set svěřenky trenéra Jiřího Teplého prohrály 24:26.

„Začali jsme nekoncentrovaně, a přestože jsme se několikrát během prvního setu dostali do vedení, tak jsme opět vlastními chybami hru ztratili,“ hněval se kouč favorizovaného celku Olomouce.

S dalším průběhem zápasu už ale mohl být po výsledkové stránce spokojený. Všechny tři zbylé sety vyhrál domácí celek bez výraznějších komplikací a první půlku základní části extraligy tak zakončil bez porážky.

Jenže olomoucký tým herně příliš nezazářil, což kouči přidalo pár vrásek na čele.

„Druhá sada byla z naší strany nejlepší, postupně jsme zlepšovali servis, ale celkově se mi výkon tentokrát i přes výhru příliš nelíbil,“ hodnotil trenér Teplý v předtuše důležitého nedělního zápasu s Duklou Liberec.

TURNAJ FINAL FOUR SE VZDÁLIL

Nad týmem ze severu Čech, který v letošní sezoně předvádí výborné výkony, totiž olomoucké volejbalistky chtěly zvítězit. A nejen to.

„Důležité je doma vyhrát co nejpřesvědčivěji,“ stanovil trenér Teplý vysoký cíl.

Jenže jeho tým znovu ztratil první set a na obrat už neměl. Souboj s druhým týmem extraligové tabulky prohrál 1:3.

Pokud chtějí největší favoritky letošní volejbalové sezony postoupit na turnaj Final Four, budou muset zabodovat ve čtvrtfinálové odvetě, která se bude hrát ve středu v na liberecké palubovce.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (-24, 17, 18, 20)
Rozhodčí: Kostka, Vachutka. Čas: 105 minut. Diváků: 350.
Olomouc: Dudová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová. Střídaly: Dedíková, Michalíková, Kubínová, Strušková, Orvošová.
Ostrava: Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Sedláčková, Žolnerčíková, Zedníková, Lukáčová.

VK UP Olomouc - Dukla Liberec 1:3 (-18, 12, -19, -18)