Zatímco obhájkyně titulu měly před startem finálové série dlouhou zápasovou pauzu, loni a předloni stříbrné olomoucké hráčky do něj vlétly prakticky rovnou ze semifinále.

V prvním zápase tyto okolnosti hrály spíše ve prospěch Prostějova, který zvítězil 3:1 na sety.

„V Olomouci to ale pro nás bude asi těžší zápas,“ odhaduje univerzálka Prostějova Helena Horká.

Ta byla klíčovou ženou prvního finálového střetnutí. Když její tým potřeboval, přispěchala s vítězným míčem. Celkem si Horká připsala 26 bodů.

„Přes ni uhrával Prostějov rozhodující míče,“ uznal trenér Olomouce Jiří Teplý. Úvod prvního finále patřil jeho týmu.

„Byly jsme ve vedení asi díky tomu, že jsme byly rozehranější. Ale nedotáhly jsme to do konce, což je naše chyba,“ mrzelo smečařku Martinu Michalíkovou.

Podobně dopadl i druhý set, který Olomouc znovu těsně prohrála. Ve třetí sadě se ale štěstí už otočilo k hostujícím hráčkám.

„Dalo se čekat, že to neskončí hladce. Třetí set vyhrály zaslouženě, ale nás to spíš nabudí. Pak už jsme to zvládly bez problémů,“ těšilo Horkou.

Nejsme ustrašené

Až na poslední set dokázala Olomouc hrát s favoritem vyrovnaně a doma by chtěla vybojovat vyrovnání série.

„Říkaly jsme si s holkama, že jsme s nimi vlastně už dlouho nehrály a už jsme zapomněly, jaké ty zápasy jsou. Teď jsme si ale připomněly, že se s Prostějovem hrát dá. Už nejsme ustrašené jako dřív a doma s našimi fanoušky v zádech jsme ještě silnější,“ věří Michalíková.

Druhý díl velkého finále volejbalistek vypukne ve Sportovní hale UP ve středu 25. dubna v 17 hodin.