Olomoucké mistryně měly ve 2. předkole Champions League volný los. Naopak tým z městečka ležícího na břehu Černého moře se nadřel v souboji s Mladostí Záhřeb a postoupil až na Zlatý set.

Kouč Petr Zapletal, který tým vede od startu sezony, věří, že jeho svěřenky mají na postup mezi volejbalovou smetánku a nejlepší týmy Evropy.

„Když se postoupí, tak to pro hráčky i pro klub bude veliká reklama,“ zasnil se Zapletal. „Do každého utkání jdeme s tím, že jej chceme vyhrát,“ prohlásil už před sezonou.

Ježe tým, který přes léto prodělal řadu změn v kádru, se stále ještě sehrává. Do družstva se zapracovává smečařka Eva Hodanová, nejnovější posilou je pak americká nahrávačka Erica Handleyová, která má nahradit těhotnou Šárku Kubínovou.

Olomoucké hráčky věří ve významnou podporu fanoušků. Sportovní hala, kde se na jaře slavil český titul, by mohla být znovu narvaná k prasknutí.

„Máme za sebou dobrou přípravu na úterní utkání. Chtěla bych na něj moc pozvat všechny naše příznivce,“ nechala se slyšet kapitánka olomouckého týmu Katarína Dudová. 

Úvodní duel souboje mezi Olomoucí a Chimikem Južnyj se hraje na Hané v úterý v 18.10, odveta na Ukrajině je naplánována na příští úterý.