Hlavním favoritem soutěže byl domácí Václav Pech a Fordem Focus WRC. Svoji roli splnil beze zbytku a plzeňskou rallye vyhrál stylem start – cíl. Ze sedmi RZ, jedna byla z důvodů bezpečnosti zrušena, jich s navigátorem Petrem Uhlem vyhráli šest a po zásluze si z Plně odvezli celkové vítězství. Druhý dojel Filip Mareš na Fabii R5 a třetí Václav Kopáček na stejném voze.

O body do Rallysprint série, která je vypsaná pro vozy s jednou poháněnou nápravou, přijela bojovat i olomoucká posádka Michal a Ivan Horákovi. V prvním závodě před čtrnácti dny je zradila technika a museli hned úvodu odstoupit pro poruchu. V Plzni se jim vedlo daleko lépe, i když jim v cíli k úplné spokojenosti kousek chyběl. „ Plzeň byla pro nás náročná. Díly na opravu Adama dorazily z Německa až ve středu, takže nás čekala spousta práce během jednoho dne. Podařilo se a mohli jsme se postavit na start soutěže obnovené  po 30 letech,“ řekl Ivan Horák. „Tratě se nám líbily a na dvou úsecích našel pořadatel i šotolinu. V polovině soutěže jsme se drželi na 4. místě ve třídě s pětivteřinovým odstupem na bednu. Bohužel začalo pršet, zvolili jsme špatné pneu a propadli se až na 6. místo ve třídě, 8. v RSS a 22. celkově,“ pokračoval Horák. „Byli jsme trochu zklamaní, ale dojeli jsme a posbírali nějaké body. Nyní budeme mít přestávku a v srpnu budeme startovat na Rally Fulnek,“ dodal.

Horák
FOTO: Olomoučtí Horákovi Rallysprint Kopná nedojeli. Zradila je technika

Vítězem závodu dvoukolek se stal Jan Dohnal s Renaultem Clio S 1600, druhý dojel David Štefan s Peugeotem 208 Rally4 a třetí Miroslav Číž na Peugeot 208 R2. Mezi historiky si vedl nejlépe Martin Klik na Ladě VFTS. V polovině závodu ztrácel na silné Cosworthy sice již skoro minutu, ale na mokré trati rychle ztrátu smazal a na předposlední RZ šel do vedení. Poslední zkoušku vyhrál Káňa s Fordem Sierra RS Cosworth o 17 sekund, na vítězství to ale nestačilo. Neumann s druhým Fordem nedojel pro technickou závadu.

Sprinterský seriál pokračuje začátkem srpna ve Fulneku, MČR v rallye již 18. a 19. června v Hustopečích.

Autor: Miroslav Ševčík