„V letošním roce se bude hrát v průběhu týdne. Od této změny si slibujeme, že do hlediště přijde ještě více studentů, kteří často o víkendech jezdí domů. Věříme, že hala bude plná a finálový turnaj se odehraje ve skvělé atmosféře,“ přeje si sportovní ředitel Univerzitní basketbalové ligy Petr Reich.

Oporami týmů v průběhu sezony i play–off byli obvykle basketbalisté a basketbalistky z nejvyšších domácích soutěžích. Řada z nich dorazí také do Olomouce, proto bude mít Final Four špičkovou úroveň.

„Favorité se přesto určují obtížně. Třeba u mužské kategorie bude hodně záležet na tom, jak se bude dařit mateřským klubům hráčů ve vyřazovací části Kooperativa NBL. Pokud budou ve hře o ligové medaile, může se stát, že své basketbalisty neuvolní. Chytřejší budeme, až týmy přijedou,“ říká Reich.

Podobná situace je také u žen, kde domácí výběr v semifinále narazí na VŠE Praha. „Když Pražanky přijedou v plné sestavě, ve které jsou hráčky z elitní soutěže, bude to hodně těžké. Pokud ale některé opory zůstanou doma, bude vše z pohledu Olomouce otevřené,“ míní sportovní ředitel soutěže.

Program Final 4

Čtvrtek 11. května

13:00 – VŠE Praha – UP Olomouc (ženy)

15:00 – UJEP Ústí nad Labem – Muni Brno (muži)

17:00 – UK Praha – OSU Ostrava (ženy)

19:00 – JU České Budějovice – UPCE Pardubice (muži)

Pátek 12. května

10:00 – utkání o 3. místo ženy

12:00 – utkání o 3. místo muži

14:00 – finále ženy

16:00 – finále muži